CZERWIEC

01.06.2009 - DZIEŃ DZIECKA

Ten wyjątkowy, świąteczny dzień dla wszystkich dzieci w naszym przedszkolu także miał uroczysty charakter. Były życzenia dla dzieci, "100 lat" odśpiewane przez panie nauczycielki, wspólna zabawa, tańce, konkursy, słodycze i specjalne śniadanie: grilowane kiełbaski. Starszaki reprezentowały nasze przedszkole na uroczystości otwarcia nowego obiektu sportowego - boiska wielofunkcyjnego, dając krótki występ, promujący przedszkole na terenie gminy Raba Wyżna.

DZIEŃ DZIECKA - GALERIA
04.06.2009 - IV OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW W SPYTKOWICACH

Na miedzyprzedszkolną sportową rywalizację wyjechali do Spytkowic, wraz z paniami: Kasią i Martą reprezentanci poszczególnych grup wiekowych: Oliwka Klimas, Martynka Lemiszko, Kuba Kołodziejski, Łukasz Kępa, Marcelinka Skawska, Ola Bochnak, Patryk Trybuła, Arek Gniecki, Paulinka Kaleciak, Gabrysia Stopka, Filip Kaczor i Mateusz Konieczny. Nasze przedszkolaki udowodniły, że w sporcie potrafią odnosić sukcesy:

KUBA KOŁODZIEJSKI -I MIEJSCE (sztafeta chłopców)

MARCELINA SKAWSKA - I MIEJSCE (sztafeta dziewczynek)

PATRYK TRYBUŁA - I MIEJSCE (sztafeta chłopców)

PAULINA KALECIAK - I MIEJSCE (sztafeta dziewczynek)

OLIWIA KLIMAS - VI MIEJSCE (sztafeta dziewczynek)

FILIP KACZOR - IV MIEJSCE (sztafeta chłopców)

Do przedszkola wróciliśmy z pucharem (I miejsce 5-latków)oraz medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody za udział w Olimpiadzie w postaci gwizdków sportowych.

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW - GALERIA
05 i 08.06.2009 - KRASNALE I MISIE ZAPISAŁY SIĘ DO BIBLIOTEKI GMINNEJ W RABIE WYŻNEJ

W czerwcu zerówkowicze odwiedzili bibliotekę i spotkali się z panią bibliotekarką Joanną Słodyczka. Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci różne rebusy i sprawdziła wiedzę przyszłych czytelników na temat szanowania książek. Dzieci złożyły przyrzeczenie na czytelnika i od tego momentu zostały czytelnikami biblioteki gminnej. Mogą wraz z rodzicami wypożyczać książki.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - GALERIA
czerwiec 2009 - WIZYTA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W czerwcu 6-latki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej. Dyrektor szkoły, Pani Stanisława Smółka oprowadziła swoich przyszłych uczniów po szkole. Dzieci poznały budynek szkoły: salę gimnastyczną, informatyczną, klasy, bibliotekę i jadalnię, sekretariat i gabinet dyrektora. Dzieci z zachwytem oglądały swoją przyszłą szkołę i słuchały o patronce szkoły - Św. Jadwidze. Ciekawym doświadczeniem był udział dzieci w lekcji w klasie I. Uczniowie wraz z Panią Lucynką zgotowali przedszkolakom serdeczne przyjęcie. 6-latki mogły posiedzieć w ławkach, pooglądać książki i zeszyty a także wspólnie z pierwszakami śpiewać, czytać i liczyć. Było naprawdę super!

6-LATKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ- GALERIA
15.06.2009 - „PRZEGLĄD WIEDZY O NIEKTÓRYCH KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ”

Dnia 15 czerwca w Domu Parafialnym w Rabie Wyżnej odbył się Przegląd Wiedzy o Niektórych Krajach Unii Europejskiej pod hasłem "Podróże po Europie". Do Raby przyjechały dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gmin: Raba Wyżna, Spytkowice i Jabłonka. Wystąpiło około 100 dzieci. Każda grupa dzieci przybliżyła wszystkim ciekawostki dotyczące krajów europejskich: Raba Wyżna - Włochy, Sieniawa - Polska, Bielanka - Dania, Rokiciny Podhalańskie - Grecja, Spytkowice - Hiszpania, Skawa - Niemcy, Jabłonka - Czechy, Skawa - Holandia. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł Edward Siarka, Zastępca Wójta Gminy Raba Wyżna Małgorzata Gromala, Dyrektor GOK-u Elżbieta Smółka oraz dyrektorzy placówek przedszkolnych.

PRZEDSZKOLAKI NA PRZEGLĄDZIE...- GALERIA
15.06.2009 - UCZNIOWIE III KLASY Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią Panią Marią Kołodziejską przygotowali dla swoich młodszych kolegów niespodziankę. Przybyli do przedszkola z przedstawieniem teatralnym "Las wita nas". Przedszkolaki oglądały z podziwem i wielkim zainteresowaniem. Duże wrażenie zrobiły ciekawe stroje, piękne piosenki i wspólna zabawa taneczna.

UCZNIOWIE PRZEDSZKOLAKOM - GALERIA
16.06.2009 - TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Podsumowaniem realizowanego przez cały rok w naszym przedszkolu przedsięwzięcia "Ziemię tylko jedną mamy od małego o nią dbamy", był Turniej Wiedzy Ekologicznej. Przedstawiciele poszczególnych grup zmierzyli się z różnymi zadaniami, sprawdzającymi świadomość ekologiczną. Okazało się, że wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, jak chronić przyrodę i dbać o najbliższe otoczenie. Zasłużyły na odznakę "PRZYJACIEL PRZYRODY" i dyplom uznania.

TURNIEJ EKOLOGICZNY - GALERIA
18.06.2009 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego 2008/2009 odbyło się w Domu Parafialnym. Na scenie zaprezentowały się poszczególne grupy z krótkimi występami. Pani Dyrektor Bernadeta Stopka przygotowała dla wszystkich niespodziankę - prezentację z pokazem slajdów z całorocznego życia naszego przedszkola. Na koniec pani dyrektor nagrodziła dyplomami wszystkich rodziców, którzy aktywnie włączyli się w życie przedszkola i złożyła wszystkim wakacyjne życzenia.

ZAKOŃCZENIE ROKU - GALERIA