CZERWIEC


02.06.2014 - WYCIECZKA DO SKANSENU TABORU KOLEJOWEGO W CHABÓWCE

W tym roku Dzień Dziecka postanowiliśmy świętować na wycieczce. Wszyscy wybraliśmy się do Skansenu taboru kolejowego w Chabówce. Dzieci mogły zobaczyć: parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, dawne wagony osobowe i towarowe, tabor specjalny taki jak żurawie i pługi śnieżne. W czasie buszowania po lokomotywach, wagonach i peronach, był czas na przeczytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima, bo to miejsce idealnie do tego stworzone. W czytaniu pomagała Marcelinka Budna z grupy Dinusie, która zna cały tekst na pamięć. W czasie zwiedzania swoją wiedzą na temat parowozów podzielił się dziadek Martynki Margosiak, pan Zdzisław Bogdał, który jest kolejarzem. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na mały piknik na terenie skansenu. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do przedszkola.

W SKANSENIE KOLEJOWYM - GALERIA

05.06.2014 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

Po raz ósmy Przedszkole w Skawie zorganizowało Przegląd Taneczny dla przedszkolaków. Celem tej imprezy jest popularyzacja tańca, jako formy wyrazu artystycznego. Nasze przedszkole reprezentował zespół tancerek wyłonionych z grupy "Jeżyki": Oliwia Sołtys, Emilka Talaga, Weronika Talaga, Wiktoria Kasiarz, Martynka Rapacz, Julia Bochnak i Ania Olszewska. Dziewczynki zostały przygotowane przez panią Martę Zoń i zatańczyły dwa tańce: "Chocolate" i "Taniec motyli". Występ bardzo się spodobał i artystki zostały nagrodzone dyplomem i upominkami.

PRZEGLĄD TANECZNY - GALERIA

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "POZNAJ ŚWIAT Z MISIEM HARIBO"

Grupa Dinusie przygotowała pracę plastyczną na konkurs organizowany przez Akademię Misia Haribo. Tematem pracy był kolaż przedstawiający naszą małą ojczyznę. Nie udało się zdobyć żadnej nagrody (konkurencja była ogromna), ale satysfakcja ze wspólnie wykonanej pracy jest ogromna.

KONKURS - LAUREACI

PRACA KONKURSOWA - GALERIA


10.06.2014 - WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Dmuchany zamek do skakania, pyszne śmietankowe lody, cudowna słoneczna pogoda i radość przedszkolaków. Uśmiech udzielał się wszystkim dookoła: paniom, rodzicom, przechodniom. Kto nie wierzy niech zajrzy do naszej galerii. Nie sposób zarazić się uśmiechem patrząc na radosne twarze dzieci. :)

ZABAWY W OGRODZIE - GALERIA

XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - "CZYTANIE MĄDRA RZECZ"

W naszym przedszkolu nauczyciele czytają dzieciom codziennie. Z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom postanowiliśmy opuścić mury przedszkola i poczytać w plenerze. W Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce przedszkolaki mogły wysłuchać "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Oglądane w skansenie lokomotywy i wagony stały się dla dzieci inspiracją do wykonania grupowych prac plastycznych pod hasłem: "Stoi na stacji lokomotywa...". W holu przedszkola została zorganizowana wystawa prac, a pani dyrektor nagrodziła dzieci słodkim upominkiem.

NASZE LOKOMOTYWY - GALERIA

Do głośnego czytania w przedszkolu, dzieci próbowały namówić swoich rodziców. Odwagą wykazali się i dzieciom poczytali: Dorota Urbaniak (mama Gabrysi z Krasnali), Małgorzata Koszarek (mama Tomka z Krasnali i Julki z Zajączków), Monika Styrenczak-Surówka (mama Miłosza z Dinusiów) i Katarzyna Karkoszka (mama Łukasza z Zajączków i Szymona z Dinusiów). Dziękujemy!

RODZICE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM - GALERIA

KONKURS PLASTYCZNY "NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu zorganizował konkurs plastyczny "Nie pal przy mnie proszę", w ramach realizacji programów edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". Wśród laureatów znalazła się Oliwia Sołtys z grupy Jeżyki, która po odbiór nagrody udała sie do Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej. Gratulujemy!

ODBIÓR NAGRÓD W KONKURSIE - GALERIA

18.06.2014 - SPOTKANIE Z MARYNARZEM

W klimat wakacyjnych rejsów i podróży wprowadził nas tata Laury z Misiów - Kapitan Leszek Haras. Przez chwilę przedszkolaki mogły poczuć się jak na statku. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca marynarza. Dziękujemy Panu Leszkowi i życzymy pomyślnych wiatrów.

SPOTKANIE Z MARYNARZEM - GALERIA

23.06.2014 - STARSZAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dinusie i Krasnale wybrały się do Szkoły Podstawowej,aby bliżej poznać swoje przyszłe miejsce edukacji. Przyszłe pierwszaki po raz pierwszy w życiu zasiadły do szkolnych ławek, obejrzały podręczniki i wyposażenie uczniów oraz poznały swoją przyszłą nauczycielkę panią Halinę Pęksę. Uczniowie klasy III przyjęli swoich młodszych kolegów bardzo serdecznie i zapewnili, że w szkole nie jest tak źle.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE - GALERIA

25.06.2014 - POKAZ DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH W GIMNAZJUM

Nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej zaprosili grupę Dinusie na pokaz doświadczeń przyrodniczych. Przedszkolaki, dzięki ciekawym opowieściom i doświadczeniom, przeniosły się na chwilę do krainy czarów i dziwów. Następnie same dzieci mogły doświadczać, poznawać i zaspakajać swoją ciekawość. Na zakończenie każde dziecko dostało certyfikat uczestnictwa w pokazie.

PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM - GALERIA

KONKURS PLASTYCZNY "APETYT NA CZYTANIE"

Gminne Przedszkole "Stokrotka" w Spytkowicach zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci 5 i 6-letnich pod hasłem "Apetyt na czytanie". Nasze przedszkole reprezentowały dwie prace wykonane przez przedstawicielki grupy Dinusie: Nataszkę Kurek i Martynkę Margosiak. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ praca miała przybrać formę plakatu opatrzonego hasłem promującym czytanie. Dziewczynki poradziły sobie znakomicie (przy wsparciu niezastąpionych mam) i powstały ciekawe plakaty. Obie prace zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury konkursu. Gratulujemy!

WYNIKI KONKURSU


PRACE KONKURSOWE - GALERIA

ZAKOŃCZENIE ROKU - POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

"Już ostatni dzień w przedszkolu,
przy stoliku swoim siadasz,
łezki płyną, lecz śniadanie
z apetytem zjadasz...
Pani patrzy na nas smutno,
łzy ociera gdzieś w ukryciu.
Bo to pierwszy wielki zakręt,
w naszym nowym, małym życiu."

PRZEDSZKOLNE WSPOMNIENIA DINUSIÓW - GALERIA

PRZEDSZKOLNE WSPOMNIENIA KRASNALI - GALERIA

WITAMY W PRZEDSZKOLU - DZIEŃ ADAPTACYJNY

27 czerwca odbył się w naszym przedszkolu dzień adaptacyjny dla nowo zapisanych przedszkolaków. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami poznawały przedszkole: swoje przyszłe wychowawczynie, kolegów i sale zabaw.

DZIEŃ ADAPTACYJNY - GALERIA

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ RELACJĘ Z WYDARZENIA W RAMACH XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM ZORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów. Relacja z konkursu:

TUTAJ