CZERWIEC

01.06.2015 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO TEATRU "RABCIO" W RABCE

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do Teatru "Rabcio" na sztukę "Zimowa przygoda". Nasze przedszkolaki kochają śnieg, dlatego przygody bałwanka przypadły im do gustu. Po powrocie z Rabki na dzieci czekały pyszne lody i słodycze.

ZIMOWA PRZYGODA


08.06.2015 - STARSZAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Najstarsze grupy z naszego przedszkola (wkrótce jego absolwenci) udały się do Szkoły Podstawowej im. Św.Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Tam mogły zasiąść do szkolnych ławek, wziąść kredę w dłoń i pierwszy raz napisać na tablicy swoje imię. Dzięki gościnności pań: Haliny Pęksa i Anety Kurek przedszkolaki nabrały jeszcze większej pewności, że I klasa to jest to!

09.06.2015 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W RABIE WYŻNEJ

9 czerwca 2015 w budynku GOK-u odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „W krainie baśni”. Gospodarzem imprezy była Pani Elżbieta Smółka oraz Przedszkole w Rabie Wyżnej. W konkursie wzięło udział 9 przedszkoli z następującymi przedstawieniami: Przedszkole Gminne w Sieniawie „Woda zdrowia doda”; Przedszkole Gminne w Rabie Wyżnej „Pszczółki”; Oddział zerowy ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej „Królewna Gburka”; Przedszkole z Rokicin „O niegrzecznej żabce”; Przedszkole filia w Skawie „Kopciuszek”; Przedszkole Orawka „Czerwony Kapturek”; Przedszkole Skawa „Witajcie w naszej bajce”; Przedszkole STOKROTKA Spytkowice „Królewna Gburka”; Przedszkole Jabłonka „Zielony Kapturek”. Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy nie schodziły nikomu z twarzy. Na wszystkich uczestników konkursu czekały dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy za rok!

PRZEGLĄD TEATRALNY - GALERIA

10.06.2015 - WYCIECZKA DO ZOO

To była interesująca, radosna i bardzo rodzinna wyprawa. Oglądanie egzotycznych zwierząt sprawiło wiele radości nie tylko dzieciom, ale i opiekunom.

W ZOO - GALERIA

11.06.2015 - IX PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

11 czerwca w Skawie odbył się IX Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny. Nasze przedszkole reprezentowała grupa pani Ewy Bachledy, składająca się z 11 tancerek: Kinga, Ania, Zuzia, Maja, Gosia, Amelia R. i Amelia W., Justyna, Daria, Weronika i Milena. Dziewczyny wykonały smerfastyczny taniec ze wstążkami ("Dobrze się baw" z repertuaru Smerfne Hity). Po występie czekały na nie upominki, dyplom oraz słodki poczęstunek i zabawa na placu zabaw. To było ciekawe widowisko!

PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE - GALERIA

11 i 12.06.2015 - WARSZTATY CUKIERNICZE U MISIÓW

W dniach 11 i 12 czerwca w grupie MISIE dzięki uprzejmości pani Katarzyny Maśnica odbyły się warsztaty cukiernicze. Przez dwa dni dzieci przygotowywały pod czujnym okiem pani Kasi pięć tortów dla swoich kolegów z innych grup. Pierwszego dnia przedszkolaki wykonywały ozdoby z masy cukrowej charakterystyczne dla każdej z grup i były to kolorowe misie, zajączki, jeżyki, smerfy i myszki. Praca ta bardzo przypominała lepienie z plasteliny i MISIE świetnie dały sobie z tym zadaniem radę. Drugiego dnia przyszedł czas na ozdabianie tortów wykonanymi przez dzieci figurkami. Pani Kasia upiekła pięć tortów, które ozdobiła kolorowym lukrem z masy cukrowej. To było najprzyjemniejsze zadanie. Każde z dzieci dekorowało tort wykonaną przez siebie figurką, listkami, kwiatuszkami, koralikami itp. Po zakończonym zadaniu dzieci zaniosły torty do każdej z grup. Ciasto było przepyszne i wszystkim przedszkolakom bardzo smakowało. Przy okazji tych warsztatów dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach higieny przy pracy z żywnością oraz z czego powstaje tort. Pani Kasi jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy.

WARSZTATY CUKIERNICZE - GALERIA

Pani Katarzyna Maśnica wykonuje śliczne torty:

15.06.2015 - POLICJA W PRZEDSZKOLU

Bardzo ciekawe i pouczające spotkanie miało miejsce tego dnia w przedszkolu. Odwiedziła nas pani policjantka st. sierż. Anna Martuszewska. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko obca osoba dorosła, kiedy się zgubimy, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki, a w szczególności przedmioty pomagające w sytuacjach zagrożenia: kajdanki, gaz obezwładniający, broń. Dzieci miały okazję utrwalić sobie wszystkie numery alarmowe. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde chętne dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

POLICJANTKA W PRZEDSZKOLU - GALERIA

16.06.2015 - WYCIECZKA DO PIEKARNI

16 czerwca 4 grupy przedszkolaków: Misie, Smerfy, Jeżyki i Zajączki wybrały się z wizytą do piekarni-cukierni Talaga. Na miejscu mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca piekarza i droga chleba od wyrabiania do pieczenia. Pan Antoni dokładnie pokazał nam i wytłumaczył ten proces krok po kroku. Mogliśmy także przez chwilę poczuć się jak pracownicy piekarni, którzy kroją chleb. Po długim i gorącym obchodzie czekały na nas słodkie niespodzianki – cukierki i pyszne pączki, a także świeżo upieczone bułeczki. Wszyscy zajadli ze smakiem. Doszliśmy do wniosku, że dużo osób musi się ciężko napracować, żebyśmy codziennie mogli jeść świeże pieczywo. Niejeden przedszkolak postanowił, że jak dorośnie, to będzie piekarzem :D Okazało się nawet, że tata jednego z naszych kolegów pracuje właśnie w tej piekarni.

PIEKARNIA
W PIEKARNI - GALERIA

19.06.2015 - UDZIAŁ STARSZAKÓW W POKAZIE CIEKAWYCH DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH W GIMNAZJUM

Najstarsze grupy: Smerfy i Jeżyki w odpowiedzi na zaproszenie Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej wybrały się na pokaz doświadczeń przyrodniczych. Pokaz dla dzieci był niezwykłą podróżą, pełną zaskakujących efektów. Najbardziej zachwyciły: pasta dla Shreka, duchy, para z lokomotywy, rakieta z butelki, latający balon, krew i włos pod mikroskopem. Przedszkolaki samodzielnie wykonując doświadczenia, zgłębiły tajniki przyrody i stały się jej wzorowymi badaczami, a wszystko dzięki uprzejmości i zaangażowaniu starszych kolegów z gimnazjum. Dziękujemy!

PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM - GALERIA

23.06.2015 - PRZYJACIEL KSIĄŻKI - PODSUMOWANIE REALIZACJI INNOWACJI "POKOCHAĆ KSIĄŻKĘ"

Innowacja „Pokochać książkę”, opracowana przez Katarzynę Stolarczyk realizowana była w latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015. Innowacja wzbogacała program wychowania przedszkolnego o nowe treści, związane z rozbudzaniem zainteresowań czytelniczych dzieci. Wiek przedszkolny to niepowtarzalny okres w rozwoju człowieka. Jest to czas, w którym kształtują się jego nawyki, w tym czytelnicze. Człowiek nie rodzi się czytelnikiem. Potrzebę czytelnictwa trzeba w nim wyrobić, a skutecznym na to sposobem jest codzienne obcowanie dziecka z książką. Zaangażowanie wszystkich nauczycieli i ich pozytywne nastawienie do codziennego głośnego czytania, powszechna dostępność do książek oraz organizowanie w przedszkolu róznorodnych imprez i konkursów czytelniczych spowodowały, że nasze przedszkolaki pokochały książki. Widok dziecka z książką to u nas codzienność, dlatego wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomem "Przyjaciel książki".

Nagrody książkowe otrzymali najaktywniejsi czytelnicy naszej przedszkolnej biblioteki.

Podsumowanie czytelnictwa w bibliotece przedszkolnej w Przedszkolu Gminnym w Rabie Wyżnej w roku szkolnym 2014/15:

I miejsce: Kinga Homa (Misie) i Aleksander Wsół (Zajączki) – 263 książki
II miejsce Kamil Homa (Smerfy) – 251
III miejsce Szymon Bacia (Zajączki) – 244
IV miejsce Mateusz Jaskowiak (Smerfy) – 147
V miejsce Daria Peliwo (Smerfy) – 130
VI miejsce Bartłomiej Peliwo (Misie)- 123
Mateusz Cieślik (Zajączki) – 111
Martyna Michałek (Zajączki) – 106
Aleksander Minut (Smerfy) – 105
Milena Tobiasz (Smerfy) – 103
Franciszek Polczak (Zajączki) – 91
Hubert Wsół (Smerfy) – 82
Patrycja Kulman (Jeżyki) – 69
Amelia Rapacz (Zajączki) – 64
Alicja Rapacz (Zajączki) – 57
Karolina Gwiazdoń (Zajączki) – 56
Julia Bachula (Misie) – 55
Joanna Dziwisz (Myszki) – 54
Laura Haras (Misie) – 51
Martyna Majcher (Jeżyki) – 50

W tym roku przyznano dwie nagrody rodzinne, które powędrowały do państwa Homa i Peliwo.

Gratulujemy wszystkim czytelnikom!

NAGRADZAMY AKTYWNYCH CZYTELNIKÓW - GALERIA