CZERWIEC

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Świętowanie Dnia Dziecka w naszym przedszkolu trwało kilka dni - to przecież dzieci są w przedszkolu najważniejsze. Były to dni pełne atrakcji i niespodzianek. Wsparcia finansowego w zorganizowaniu imprezy dla przedszkolaków udzielił nam Zarząd Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Serdecznie dziękujemy!

31.05.2016 - TEATR "CHRZĄSZCZ W TRZCINIE" - BAM BAM

Teatr "Chrząszcz w Trzcinie" przyjechał do naszego przedszkola z przedstawieniem "Bam - Bam". Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci: bliski kontakt z aktorami, przyjazna atmosfera, wspólna zabawa i muzyka na żywo. Spektakl pobudzający wszystkie zmysły: wzrok, słuch, dotyk i węch. A możliwość muzykowania na niezwykłych instrumentach sprawiła dzieciom wiele radości.

SPEKTAKL "BAM-BAM" - GALERIA

01.06.2016 - PIKNIK W OGRODZIE

Dzień Dziecka!!! Radosna zabawa na dmuchańcach, malowanie twarzy, lody śmietankowe, słońce i śmiech.

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA - GALERIA

KONKURS EKOLOGICZNY "STWOREK ŚMIECIOREK"

Oddział zerowy przy Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej zaprosił przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym "Stworek śmieciorek". Zadaniem każdej grupy było wykonanie stworka z materiałów odpadowych, czyli ze śmieci. Powstały ciekawe prace, które można obejrzeć w holu przedszkola. Każda grupa za pomysłowość i wspólną zabawę została nagrodzona zestawami kreatywnymi.

NASZE STWORKI ŚMIECIORKI - GALERIA

03.06.2016 - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI PROJEKTU "WOLNI OD AZBESTU"

Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym Projektu: "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa Małopolskiego". Bawiąc się ze smokiem Azbestodontem, dzieci dowiedziały się o szkodliwości azbestu z pokryć dachowych. Celem tego spotkania było dotarcie do rodziców poprzez dzieci oraz przekazanie im ulotek informacyjnych na temat możliwości bezpłatnego demontażu wyrobów zawierających azbest. Przedszkolaki za czynny udział w zabawie i konkursach zostały nagrodzone upominkami w postaci kredek.

WOLNI OD AZBESTU - GALERIA

06.06.2016 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

6 czerwca w Przedszkolu Gminnym w Skawie odbył się X Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny. Wzięły w nim udział przedszkola ze Skawy, Podwilka, Jabłonki, Rokicin, Sieniawy, Spytkowic oraz Raby Wyżnej. Nasze przedszkole reprezentowali przedstawiciele grupy MISIE, w składzie: Dawid Bogdał, Aurelia Juczak, Amelka Kulman, Mateusz Pałasz, Lena Rajczak, Wiktoria Janowiec, Julia Wojciechowska oraz Ewelina Duda. Pod kierownictwem swojej wychowawczyni p. Angeliki Sikory, zaprezentowali „Taniec ognia”. Wszyscy dobrze się bawili, a na tancerzy czekały dyplomy, drobne upominki oraz poczęstunek i zabawy w ogrodzie.

PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE - GALERIA


"Wiosna wokół nas" - LENKA WĘDZIARZ
08.08.2015 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "UTALENTOWANY PRZEDSZKOLAK"

"Utalentowany przedszkolak" to trzy konkursy: plastyczny, recytatorski i taneczny, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdrój oraz Niepubliczne Przedszkole Językowe "Happy Teddy". Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym "Wiosna wokół nas". Talent plastyczny naszych przedszkolaków został doceniony przez jurorów konkursu. W kategorii pracy indywidualnej II miejsce zdobyła Lenka Wędziarz z grupy "Myszki". W kategorii pracy zbiorowej wyróżnienie zdobyła grupa "Myszki", a praca grupy "Misie" uzyskała nagrodę za udział w konkursie. Cieszymy sie z sukcesów naszych przedszkolaków.

"UTALENTOWANY PRZEDSZKOLAK" - ZDJĘCIA

"UTALENTOWANY PRZEDSZKOLAK" - RABKA

NASZE TALENTY PLASTYCZNE - GALERIA

08.08.2016 - DZIEŃ MAMY I TATY
Tato, mamo ukochana
Wy jesteście wszystkim dla nas
Dobrym wzorem i przykładem
Zawsze dacie dobrą radę
Z Wami zawsze słońce świeci
Bo kochacie swoje dzieci!
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY - GALERIA

10.06.2016 - UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W X BIEGU RABIAŃSKIM I PIKNIKU DLA ZDROWIA

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w X Biegu Rabiańskim, którego organizatorem było Gimnazjum Nr 1 w Rabie Wyżnej. Mali sportowcy mieli do przebiegnięcia dystans 100m. Wszyscy bieg ukończyli, a najszybsi zostali nagrodzeni dyplomami i medalami:

JEŻYKI:
I. Alicja Cholewa
II. Lena Halama
III. Liliana Klimecka

I. Piotr Lichosyt-Ogrodny
II. Konrad Dziwisz
III. Bogumił Okular

MISIE:
I.Julia Wojciechowska
II. Oliwia Biernat
III. Marcelina Koźlak

I. Dawid Małek
II. Dawid Bogdał
III. Hubert Bielarczyk

MYSZKI:
I. Karolina Haras
II. Róża Zembura
III. Julia Koszarek

I. Patryk Demski
II. Bartosz Talaga
III. Adrian Kościelniak

W czasie tej imprezy sportowej przedszkolaki uczestniczyły w Pikniku dla Zdrowia. Młodzież gimnazjalna zorganizowała dla dzieci zabawy ruchowe i malowanie twarzy. Był też czas na zdrową przekąskę i ruch taneczny.

X BIEG RABIAŃSKI - GALERIA

13.06.2016 - III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W RABIE WYŻNEJ

Po raz trzeci spotkały się przedszkolaki z okolicznych przedszkoli, aby pochwalić się swoim talentem teatralnym. Repertuar był bardzo ciekawy, a aktorzy świetnie przygotowani. Na scenie Domu Parafialnego wystąpili:

Przedszkole Orawka "Bajka o samotnym kotku:
Przedszkole Jablonka "Jaś i Małgosia"
Przedszkole Skawa "Krówka Ślicznotka"
Przedszkole Skawa - filia "Komedia przy myciu"
Przedszkole Rokiciny Podhalańskie "Brzydkie kaczątko"
Przedszkole "Stokrotka" Spytkowice "Kopciuszek"
Zerówka Szkola Podstawowa w Rabie Wyżnej "Czerwony Kapturek"
Przedszkole Raba Wyżna "Wiosna w ogrodzie".

Nasze przedszkole reprezentowała 6 osobowa grupa teatralna w osobach: Kamilka Sęk, Nadia Cieślak, Paulina Czyszczoń, Emilka Klimas, Lenka Gacek i Bartosz Talaga z "Myszek", przygotowana przez panią Kasię Stolarczyk. Aktorzy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej i Komitet Rodzicielski Przedszkola Gminnego w Rabie Wyżnej.

PRZEGLĄD TEATRALNY - GALERIA

15.06.2016 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO KINA "ŚNIEŻKA" W RABCE

Wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do kina w Rabce na film "Dzielny kogut Maniek" (Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu...). "Dzielny kogut Maniek" to znakomita animacja - komedia pełna przygód, akcji i humoru. Młodzi widzowie dowiedzieli się z niej, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem.

"Myszki" w oczekiwaniu na film udały się na spacer po Rabczańskim Parku Zdrojowym. Pani Kasia (mieszkanka Rabki) pokazała przedszkolakom najciekawsze zakątki: rzeźby z kamienia przedstawiające baśniowe postacie, altankę "Pod grzybkiem", fontannę oraz wojskowe armaty. Pogoda dopisała, humory też - wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

W KINIE I W PARKU W RABCE - GALERIA

20.06.2016 - MYSZKI Z WIZYTĄ W SZKOLE

Grupa Myszki wybrała się z wizytą do Szkoły Podstawowej, aby zobaczyć, gdzie będą się uczyć nasze starszaki od września. Pani Elżbieta Morąg wraz ze swoimi Pierwszakami, przyjęli nas bardzo serdecznie. Uczniowie zapewnili swoich młodszych kolegów, że w szkole jest fajnie. Teraz już wiemy, że "szkoła nie taka straszna jak ją malują".

Z WIZYTĄ W SZKOLE - GALERIA