CZERWIEC

01.06.2017 - DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Dziecka to w kalendarzu przedszkolnym najważniejsze święto w ciągu całego roku. Wszystkim dorosłym zależało, aby ten dzień był dla dzieci wyjątkowo radosny. I tak się stało. Przedszkolaki z Raby Wyżnej spędziły ten dzień w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekała na nich niespodzianka: wielka dmuchana zjeżdżalnia i zamek do skakania. Radości, śmiechu i dobrej zabawy nie było końca. Gorącą atmosferę schłodziliśmy lodami śmietankowymi - pychotka! A na koniec w ramach odpoczynku przedszkolaki obejrzały teatrzyk Teatru Chrząszcz w Trzcinie "Puk! Puk!". To był wspaniały dzień! Wspólnie spędzony czas był najlepszym prezentem dla dzieci. Zorganizowanie imprezy dla dzieci było możliwe dzięki funduszom zdobytym w czasie kiermaszu wielkanocnego oraz funduszom od Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Dziękujemy!

DZIEŃ DZIECKA - GALERIA

TEATR CHRZĄSZCZ W TRZCINIE "PUK! PUK"! - GALERIA

04.06.2017 - FESTIWAL KREATYWNY W RABIE WYŻNEJ

W niedzielę przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w Festiwalu Kreatywnym, zorganizowanym przez GOK w Rabie Wyżnej. Festiwal rozpoczął się Kolorową Paradą. Niosąc barwny transparent: "Przedszkolaki z Raby Wyżnej", dzieci wraz z rodzicami, panią dyrektor Bernadetą Stopką oraz panią Patrycją Śmich przemaszerowały na stadion klubu sportowego Orkan, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Było bardzo ciekawie, wesoło i kolorowo.

FESTIWAL KREATYWNY W RABIE WYŻNEJ - GALERIA

06.06.2017 - ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM WALDEMAREM KUBIŃSKIM

Ratownik medyczny - pan Waldemar Kubiński przeprowadził z dziećmi zajęcia z pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, gdy mamy do czynienia z osobą, która przestała oddychać. Dzieci nauczyły się jak wykonać masaż serca i każdy przedszkolak przećwiczył to na specjalnym manekinie. Starszaki uczyły się także jak ułożyć chorego w pozycji bezpiecznej. Wszyscy utrwalili sobie numery alarmowe pogotowia ratunkowego. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Kto nie pamięta, to przypominamy: 30 uciśnięć, 2 wdechy - to może uratować czyjeś życie.

ZAJĘCIA Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM - GALERIA

08.06.2017 - XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

Po raz jedenasty w Przedszkolu Gminnym w Skawie odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny. Do Skawy przyjechały grupy taneczne z okolicznych przedszkoli, aby wspólnie potańczyć i zaprezentować się na scenie. Uroczystość prowadziła pani dyrektor przedszkola w Skawie - Anna Waksmundzka. W tym roku głównym celem przeglądu było zainteresowanie dzieci zabawami ze śpiewem i popularyzacja zabaw tanecznych. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy "Myszki": Daria Chowaniec, Asia Dziwisz, Marlenka Karkoszka, Emilka Klimas, Malwinka Mierniczak, Emilka Możdżeń, Lena Wędziarz i Lena Gacek. Tancerki pod kierunkiem pani Kasi Stolarczyk zaprezentowały dwie zabawy ze śpiewem: "Podajmy sobie ręce" i "Lata ptaszek". Występ został nagrodzony gromkimi brawami, dyplomem i muzycznymi upominkami. To był bardzo miło i ciekawie spędzony czas.

PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE - GALERIA