CZERWIEC
06.06.2018 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

Dzieci z naszego przedszkola, z grupy "Sówki" z wychowawczynią panią Jolantą Trybułą-Fic, wzięły udział w XII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym w Skawie. Nasi reprezentanci to: Oliwka Możdżeń, Marcelinka Koźlak, Marcelinka Bochnak, Maja Zięba, Jaś Pawlas, Dawid Luberda, Kuba Szczepaniak i Ksawery Lubiński. Dzieci zatańczyły "Poleczkę" oraz "Małpi taniec". W przeglądzie uczestniczyło 6 grup przedszkolnych z różnych przedszkoli z Gminy Raba Wyżna i Spytkowice. Wszystkie grupy wystąpiły na wysokim poziomie. Po występach na tancerzy czekał poczęstunek. Za udział dzieci otrzymały Dyplom oraz upominki.

PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE - GALERIA

05.06.2018 - DZIEŃ DZIECKA - PIKNIK W OGRODZIE

Przedszkolaki od samego rana do popołudnia mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni dostosowanych do każdego wieku. Pogoda tego dnia była wymarzona, słoneczna, dlatego nie mogło zabraknąć lodów, które ochłodziły i sprawiły jeszcze więcej radości na twarzach dzieci. Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki sponsorowi, którym był Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej oraz dzięki Radzie Rodziców.

DZIEŃ DZIECKA - GALERIA

08.06.2018 - DZIEŃ DZIECI ŚWIATA Z WOLONTARIATEM MISYJNYM SALVATOR

Nasze przedszkole odwiedziła grupa wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator i zorganizowała wspaniałą zabawę z okazji Dnia Dzieci Świata, której celem było zebranie pieniędzy na wyjazdy misyjne do Afryki, Kazachstanu, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Bułgarii, Albanii, Gruzji. Największą atrakcją była loteria fantowa przygotowana przez same dzieci i rodziców. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. A atrakcji było mnóstwo: malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki z koralikami, skręcanie balonów, bransoletki, zdjęcia, tańce i zabawy plastyczne. Każdy znalazł coś dla siebie. Ten dzień był dniem wielkich serc, gdyż rodziny naszych przedszkolaków wykazały się niezwykłą hojnością. Zebrano kwotę 1547 zł i przekazano wolontariuszom.

DZIEŃ DZIECI ŚWIATA - GALERIA

12.06.2018 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO ZOO W KRAKOWIE

Chociaż pogoda zrobiła nam psikusa w postaci burzy i deszczu, wyruszyliśmy do ZOO, by miło spędzić tam dzień. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta z całego świata. Najbardziej podobały się pingwiny, żyrafy, słonie, renifery, małpy i węże. W Mini ZOO dzieci miały okazję do bezpośredniego kontaktu z niektórymi zwierzakami. Mogły pogłaskać i pokarmić lamy, osły, kozy, króliki, świnki morskie i żółwie. Ta całodniowa wycieczka zintegrowała całe przedszkole: dzieci, rodziców i nauczycieli. Przedszkolaki spisały sie na medal.

WYCIECZKA DO ZOO - GALERIA

14.06.2018 - WIZYTA PSZCZELARZY W PRZEDSZKOLU

Do przedszkola przybyli pszczelarze ze Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich: pan Tomasz Szewczuk ze starszym pomocnikiem panem Janem Dziwiszem i młodszym pomocnikiem Pawłem Dziwiszem. Panowie przywieźli ze sobą prawdziwe pszczoły i różne akcesoria pomocne w hodowli pszczół. Dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji z życia pszczół oraz spróbować tegorocznego miodu mniszkowego. Dziękujemy za to ciekawe dla wszystkich spotkanie oraz za pyszny miodek.

WIZYTA PSZCZELARZY W PRZEDSZKOLU - GALERIA

14.06.2018 - PASOWANIE 6-LATKÓW NA CZYTELNIKÓW GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Dzieci z grupy "Myszki" zostały uroczyście przyjęte do grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani kierownik biblioteki Joanna Słodyczka przygotowała przedszkolakom miłą uroczystość. Dzieci przypomniały sobie jak dbać o książki, dowiedziały się jak korzystać z biblioteki oraz z przyjemnością wysłuchały opowieści o Franklinie. Po uroczystej przysiędze dzieci mogły wypożyczyć sobie książki, a było z czego wybierać, gdyż w Gminnej Bibliotece Publicznej znajduje się bardzo duży wybór książek dla dzieci. Każde dziecko otrzymało od pani bibliotekarki zakładkę do książki z numerem czytelnika oraz informacjami o bibliotece. Po powrocie do przedszkola przedszkolaki czytały i oglądały wypożyczone książki oraz dzieliły się wrażeniami.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - GALERIA

15.06.2018 - Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Najstarsze grupy z naszego przedszkola już wkrótce zostaną jego absolwentami. Po wakacjach rozpoczną edukację w szkole, dlatego postanowiliśmy poznać bliżej to miejsce. Przedszkolaki dzięki uprzejmości nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej mogły zobaczyć niemal każdy zakątek szkoły: bibliotekę, gabinet pedagoga szkolnego, salę gimnastyczną, sale grup zerówkowych oraz klasy lekcyjne. Myszki miały okazję poczuć się jak uczniowie, zasiadając w ławkach i pisząc na tablicy, a Sówki i Jeżyki miło spędziły czas na zabawie ze starszymi kolegami z Zerówki. Wszystkim szkoła bardzo się spodobała.

W SZKOLE - GALERIA

18.06.2018 -"MYSZKI" NA POKAZIE DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

6-latki po raz kolejny mogły wczuć się w rolę uczniów i zasiąść w ławkach. Tym razem uczniowie najstarszych klas zaprosili pzyszłych pierwszaków do pracowni przyrodniczej na pokaz doświadczeń. Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały te magiczne doświadczenia. Młodzież zaprosiła także dzieci do samodzielnego wykonywania eksperymentów. To były ciekawie spędzone chwile, które przekonały nasze przedszkolaki, że szkoła to miejsce, gdzie można się dużo dowiedzieć i miło spędzić czas. Bardzo dziękujemy uczniom i opiekunom.

NA POKAZIE DOŚWIADCZEŃ PRZYRODNICZYCH - GALERIA

19.06.2018 - WYCIECZKA DO LASU

Korzystając z pięknej pogody, wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do lasu. Były kiełbaski, spacer do szkółki leśnej i zabawy na polance. Dzięki tej wyprawie poczuliśmy smak nadchodzącego lata.

W LESIE - GALERIA