CZERWIEC

01.06.2010 - ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI

Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem spełniania dziecięcych życzeń. Dzieci bawiły się w co tylko chciały, a niespodzianką była przedszkolna dyskoteka z muzycznymi konkursami i słodki poczęstunek.

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU - GALERIA

10.06.2010 - WYCIECZKA DO ZOO

Na wycieczkę do Krakowskiego ZOO wyruszyły prawie wszystkie przedszkolaki, aby poznać i podziwiać egzotyczne zwierzaki. Wielką atrakcją było MINI ZOO, gdzie dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Mogły pogłaskać i nakarmić: króliczki, świnki morskie, żółwie, osiołki, lamy i świnki wietnamskie. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

PRZEDSZKOLAKI W ZOO - GALERIA

11.06.2010 - V OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Na Olimpiadę Sportową Przedszkolaków wyjechali do Spytkowic reprezentanci poszczególnych grup wiekowych: maluchy: Ola Brandys, Zuzia Łukaszka, Dawid Kosek, Mateusz Teper, średniaki: Łukasz Kępa, Krystian Guzik, Sara Kołodziej, Julita Karkoszka, starszaki: Marcelinka Skawska, Marysia Piczak, Adam Zych, Sebastian Stachura. Nie udało się zdobyć żadnego medalu, ale nasi mali sportowcy walczyli dzielnie i uczciwie: Adam Zych zajął nielubiane przez sportowców 4 miejsce w kategorii sztafeta 6-latków a Marcelinka Skawska 5 miejsce. Do przedszkola wszyscy wrócili zadowoleni z dyplomami i nagrodami za udział w sportowej rywalizacji.

OLIMPIADA SPORTOWA - GALERIA

15.06.2010 - 6-LATKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Przyszli uczniowie postanowili przekonać się , jak naprawdę jest w szkole i udali sie z wizytą do klasy I. Pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią Panią Marysią Kołodziejską przyjęli swoich młodszych kolegów bardzo serdecznie i skutecznie przekonali o tym, że szkoła to fantastyczne miejsce. Dinusie nie moga się już doczekać, chwili , gdy staną się prawdziwymi uczniami.

DINUSIE W SZKOLE - GALERIA

15.06.2010 - "KTO TO JEST WOLONTARIUSZ?"

Grupa wolontariuszy-gimnazjalistów z opiekunem Panią W. Gacek odwiedziła przedszkolaków. Młodzież opowiadała o tym, czym zajmują się wolontariusze. Dzieci również opowiadały jak pomagają swoim najbliższym i przedstawiły to w formie rysunków. Wszystkie prace brały udział w konkursie rysunkowym. Najładniejsze prace gimnazjaliści nagrodzili dyplomami i książkami, a wszystkie prace zostały pokazane na wystawie w gimnazjum. Laureaci konkursu plastycznego:
Ola Smętek
Martynka Cholewa
Anitka Plewa
Roksana Luberda
Natalka Łączkowska
Łukasz Kępa

KTO TO JEST WOLONTARIUSZ? - GALERIA

18.06.2010 - PASOWANIE NA CZYTELNIKA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

Najstarsze przedszkolaki zapisały się do Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą szanować i kochać książki, a po przyrzeczeniu mogły już wypożyczyć pierwszą książkę.

DINUSIE W BIBLIOTECE - GALERIA

18.06.2010 - PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM

"Dinusie" zostały zaproszone do krainy czarów, magii i baśni, aby tam obserwować ciekawe zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne. Gimnazjaliści prezentowali: "huśtanie " zapalonych świec, "wytwarzanie błyskawic", "samonadmuchiwanie baloników", palenie banknotu, który sie nie spalał, wystrzały dziwnej ciecz. Chłonne nowej wiedzy przedszkolaki miały okazję zobaczyć krew i włos pod mikroskopem oraz poznać szkielet człowieka i wygląd oka i ucha. Dzieci chętnie pomagały gimnazjalistom w "czarach", a na koniec zostały nagrodzone dyplomami, książkami i słodkim poczęstunkiem.

DINUSIE W GIMNAZJUM - GALERIA

25.06.2010 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

Przedszkolaki uroczyście pożegnały się z przedszkolem: starsi na zawsze śpiewając: "Rzec DOWIDZENIA trzeba na drogę, bo po wakacjach nie wrócisz tu. Wspominaj często przedszkolne progi, by twoich wspomnień nie krył kurz", a młodsi na okres wakacji, radośnie wołając: "Przyszło dzisiaj do nas lato, hej dzieciaki co wy na to?".

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA - GALERIA

28-30.06.2010 - DRZWI OTWARTE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Nowozapisane przedszkolaki miały okazję bliższego poznania przedszkola, pań oraz swoich przyszłych kolegów.

DNI ADAPTACYJNE - GALERIA