CZERWIEC

07.06.2013 - GIMNAZJALIŚCI W PRZEDSZKOLU

Samorząd Uczniowski z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Ślaga zagościł w przedszkolu z przedwakacyjną niespodzianką. Młodzież przyniosła dzieciom przepiękne pluszaki oraz książeczki. Maskotkami od razu dzieci zaczęły się bawić, a książki wzbogacą przedszkolną bibliotekę. Starsze koleżanki wysłuchały piosenek wyśpiewanych przez przedszkolaków w ramach podziękowania, a dyrektor przedszkola Bernadeta Stopka wręczyła podziękowanie za zbiórkę darów wzbogacających bazę przedszkola. Nie zabrakło również czytania bajek przez uczennice Gimnazjum. Dziękujemy!

GIMNAZJALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM - GALERIA

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną, aby uczestniczyć w Czytaniu w Bibliotece. Kierownik biblioteki Pani Joanna Słodyczko przyjęła dzieci bardzo ciepło i czytała im wesołe opowiadania z życia przedszkolaków autorstwa Renaty Piątkowskiej. Dzieci zostały zachęcone do częstego odwiedzania biblioteki wraz ze swoimi rodzicami. Czeka tu na nich mnóstwo ciekawych książeczek.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE - GALERIA

10.06.2013 - WYCIECZKA DO ZOO

Prawie wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do ZOO w Krakowie. Wraz z dziećmi na wycieczkę udała się bardzo duża grupa rodziców, babć i rodzeństwa. Pogoda była rewelacyjna i zwiedzanie ogrodu zoologicznego przebiegało bez większych zakłóceń. Największe wrażenie zrobiły: tygrys, lew, pantera śnieżna, mały hipopotam, zebry, lamy, nietoperze i śmieszne małpy. Dużo radości sprawiło dzieciom przebywanie w Mini Zoo, gdzie miały bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzakami. Mogły dotykać, głaskać i karmić żółwie, świnki morskie, króliki, owce, kozy i kucyki. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnej energii.

WYCIECZKA DO ZOO - GALERIA

14.06.2013 - GMINNY DZIEŃ DZIECKA W RABIE WYŻNEJ

Dużą niespodzianką dla przedszkolaków był Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej. Dzieci zostały zaproszone na stadion sportowy, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: zabawy i tańce z wodzirejem klaunem, teatrzyk "Królewna Śnieżka", balonowe zwierzaki i wielka dmuchana zjeżdżalnia. Radość, śmiech i dobra zabawa, towarzyszyły przedszkolakom przez cały czas trwania imprezy. Niespodzianka się udała. Dziękujemy dyrektorowi GOK-u Pani Elżbiecie Smółka.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA - GALERIA

NA SUPER ZJEŻDŻALNI - GALERIA

23.06.2013 - HONOROWE ODDAWANIE KRWI W PRZEDSZKOLU

Dzięki pani Jolancie Trybuła-Fic w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyła się akcja oddawania krwi. Mieszkańcy Raby Wyżnej i tym razem nie zawiedli. W akcji wzięło udział 39 osób, a krew oddało 29 osób. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w grudniu 2013r.

25.06.2013 - Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Grupy przedszkolne: Misie i Zajączki spotkały się z kolegami i koleżankami uczącymi się w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Podczas wizyty w szkole dzieci miały możliwość zobaczenia sali, w której od września będą się bawić i uczyć. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały wystrój sali, ale szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawki. Dzieci miały czas na wspólną zabawę i rozmowę. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki z uśmiechem na ustach przekroczą próg szkoły, gdy skończą sie wakacje.

STARSZAKI W SZKOLE - GALERIA

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY - ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

W konkursie wzięło udział 41 rodzin. Wszystkie wykonane zakładki zachwyciły pomysłowością i starannością, a ich autorzy zostali nagrodzeni upominkami. Zakładki można oglądać na wystawie zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej.

WYSTAWA ZAKŁADEK - GALERIA