GRUDZIEŃ:

SÓWKI WYSYŁAJĄ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a więc grupa "Sówki" postanowiła wysłać świąteczne życzenia. Z samodzielnie wykonanymi pocztówkami dzieci udały się na pocztę, aby wysłać kartki do swoich rodzin oraz do wychowawczyni, która w tym czasie niestety chorowała. Przedszkolaki samodzielnie naklejały znaczki i wrzucały listy do skrzynki pocztowej.

SÓWKI NA POCZCIE - GALERIA

05.12.2017 - ZIMA, ZIMA CZAS SIĘ OGRZAĆ!!!

W dniu 5 grudnia najmłodsze przedszkolaki 3 i 4-letnie wybrały się na Skład Opałowy do Państwa M. i A. Bochnaków, aby zobaczyć, gdzie przywozi się węgiel, wydobywany przez górników spod ziemi, a który można kupić do domów, aby w okresie zimowym ogrzać mieszkania. Właścicielka składu Pani Monika Bochnak serdecznie przywitała wszystkie dzieci i oprowadziła po całym składzie, na którym znajdowały się także materiały budowlane i pojazdy, którymi są one przewożone do kupujących. Dzieci z uwagą obserwowały i słuchały. Na zakończenie pobytu, przedszkolaki złożyły życzenia świąteczne, przekazując mały upominek wykonany wspólnie z nauczycielem (lampion na świąteczny stół) i zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, w przeddzień jego przybycia do przedszkola z prezentami. Pani Monika poczęstowała wszystkie dzieci słodyczami, które sprawiły dzieciom radość i w atmosferze zadowolenia wróciły z wrażeniami do przedszkola.( Bernadeta Stopka)

MALUCHY NA SKŁADZIE OPAŁOWYM - GALERIA

06.12.2017 - SPOTKANIE DZIECI ZE ŚW. MIKOŁAJEM W PRZEDSZKOLU

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
wszystkie dzieci na niego czekają
moc prezentów każdemu przyniesie
każde dziecko z prezentów się cieszy.
A Mikołaj choć siwą ma brodę
to wśród dzieci wciąż czuje się młodo
wszystkie głaszcze po twarzach
prezentami obdarza
i o każdym pamięta w to święto!
ŚW. MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU - GALERIA

"W KRAINIE DOBRYCH UCZYNKÓW"

ZIMĄ WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI, DOKARMIAJĄ GŁODNE PTAKI

Przedszkolaki z Raby Wyżnej pomagają ptakom przetrwać zimę. Hasło przewodnie tego przedsięwzięcia umieszczone zostało na plakacie zawieszonym w szatni naszego przedszkola: "Zimą wszystkie przedszkolaki dokarmiają głodne ptaki". Już jesienią dzieci uczyniły przygotowania do tego przedsięwzięcia. Aby pomagać, trzeba wiedzieć jak, dlatego najpierw dzieci poznawały ptaki, ich zwyczaje, nazwy , wygląd, oraz to czym ptaki się odżywiają. Przygotowane zostały karmniki i zebrano karmę dla ptaków. Gdy tylko spadł pierwszy śnieg w karmnikach zaroiło się od skrzydlatych przyjaciół. Codziennie przylatują na posiłek: sikory, wróble, kowaliki i gołębie. Dzieci z zaciekawieniem obserwują swoich podopiecznych i pilnują, aby w karmnikach nie brakło jedzenia. Obserwacja ptaków jest świetną okazją do ich poznawania. Przedszkolaki z najstarszej grupy - "Myszki" chcąc zaspokoić swoją ciekawość chętnie sięgają po pozycje książkowe, aby dowiedzieć się o ptakach jeszcze więcej. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych, których bohaterami są ptaki, a nawet stworzyły książkę obrazkową pt: "Ptaki znane i lubiane". Pomaganie sprawia naszym przedszkolakom radość. I o to chodzi!

DOKARMIAMY PTAKI - GALERIA

14.12.2017 - PRZEDSZKOLAKI Z ŻYCZENIAMI U SENIORÓW

Delegacja naszego przedszkola (dzieci z grupy Jeżyki wraz z rodzicami i panią pedagog Lucyną Wierzbą) odwiedziła pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Rabie Wyżnej. Dzieci obdarowały podopiecznych upominkami w formie malutkich choineczek i życzeniami świątecznymi. Wizyta naszych przedszkolaków zawsze wywołuje dużo radości i to zarówno wśród chorych jak i wśród ich opiekunów.

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY "OZDOBA CHOINKOWA"

W konkursie wzięło udział 65 dzieci, które wraz ze swoimi rodzinami wykonały ciekawe ozdoby choinkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni kreatywnym upominkiem za trud włożony w wykonanie pracy, pomysłowość i oryginalność. Nagrody ufundowane zostały przez Komitet Rodzicielski. Konkursowe ozdoby zostaną sprzedane na kiermaszu przedświątecznym, a pozyskane fundusze zasilą konto Komitetu Rodzicielskiego.

KONKURS "OZDOBA CHOINKOWA" - GALERIA

PODZIEL SIĘ Z BLIŹNIM - AKCJA CHARYTATYWNA

W okresie przedświątecznym w naszym przedszkolu zbierane były dary w formie żywności, słodyczy, zabawek i ubrań z przeznaczeniem na pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy. Zebrane rzeczy zostały przekazane na ręce Katolickiego Oddziału Charytatywnego działającego przy parafii w Rabie Wyżnej. Za ofiarność dziękujemy!

22.12.2017 - W WIGILIJNY CZAS SKŁADAMY SOBIE ŻYCZENIA

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to dobra okazja dla przedszkolaków, aby poznać i utrwalić sobie wszystkie świąteczne tradycje i zwyczaje. W okresie przedświątecznym przedszkolaki poznawały tradycje świateczne, historię Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy oraz wykonywały dużo prac plastycznych. Był także czas na wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wesołych Świąt!

WIGILIJNY CZAS W PRZEDSZKOLU - GALERIA