GRUDZIEŃ

03.12.2012 - WARSZTATY PLASTYCZNE "LEPIMY Z GLINY OZDOBY CHOINKOWE"

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. A jak Święta to i choinka. A jak choinka to i ozdoby choinkowe. Przedszkolaki pod okiem fachowca od ceramiki - pani Grazi Habiedy z Pracowni Ceramicznej Klajster Majster z Rabki lepiły ozdoby na choinkę z gliny. W ruch poszły wałki i foremki. Glina chociaż zimna i mokra okazała się wdzięcznym materiałem plastycznym. Powstały śliczne gwiazdki, serduszka, bałwanki, choineczki. Niestety na końcowy efekt dzieci będą musiały trochę poczekać. Gliniane kształty muszą trochę przeschnąć i upiec się w specjalnym piecu.

WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY - GALERIA

06.12.2012 - WYJAZD DO TEATRU "RABCIO" NA SZTUKĘ "MIŚ TYMOTEUSZ RYM CIM CI"

Na pierwszą w tym roku wycieczkę autokarową przedszkolaki wybrały się do Rabki, aby w Teatrze Lalek "Rabcio" obejrzeć sztukę "Miś Tymoteusz Rym cim ci". Głównym bohaterem przedstawienia jest wesoły miś, który mieszka sam ze swoim tatą. Miś nie ma się z kim bawić i bardzo chce mieć przyjaciela. Wysłany po zakupy do sklepu spotyka bezdomnego pieska, z którym zaprzyjaźnia się. Niestety tata nie akceptuje jego nowej przyjaźni. Dopiero przykra przygoda ze złodziejem lisem, sprawia, że piesek zdobywa serce taty i może na zawsze pozostać w rodzinie.

Przedstawienie bardzo dzieciom się spodobało. Dynamiczna muzyka i brawurowa gra wywoływały salwy śmiechu i porywały dzieci do tańca, a wielkie, miękkie lalki zachwyciły wszystkich. Brawom nie było końca.

"MIŚ TYMOTEUSZ RYM CIM CI" - GALERIA

06.12.2012 - SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

W Rabce - mieście dzieci przedszkolaki spotkały się ze Św. Mikołajem, który wszystkim podarował prezenty, przytulił i obiecał, że za rok również przybędzie.

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM - GALERIA

10.12.2012 - GMINNE SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Korzystając z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej starsze grupy wybrały się na imprezę Mikołajkową. W Remizie Strażackiej, na sali widowiskowej spotkały się przedszkolaki z całej naszej gminy na wspólnej zabawie i spotkaniu z Mikołajem. Było wesoło, gorąco i słodko.

GMINNE MIKOŁAJKI - GALERIA