KWIECIEŃ

02.04.2009 - POŻEGNANIE ZIMY

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem,
niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.
Wrzucimy do wody, niedobrą boginię,
niech prędko do morza, zła zima odpłynie!”

TRADYCYJNE POŻEGNANIE ZIMY - GALERIA
03.04.2009 - IV ROCZNICA ŚMIERCI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Aby uczcić rocznicę śmierci Jana Pawła II przedszkolaki wybrały się pod pomnik Ojca świętego. Tam miała miejsce modlitwa i zapalenie znicza. W przedszkolu 6-latki wraz z katechetką wykonały gazetkę okolicznościową poświęconą Papieżowi.

PAMIĘĆ PRZEDSZKOLAKÓW O OJCU ŚWIĘTYM - GALERIA
07.04.2009 - ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia. Nasza katechetka, pani Zosia Bochnak przybliżyła dzieciom znaczenie obrzędów wielkanocnych oraz symbolikę pokarmów święconych w Wielką Sobotę. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i nastąpiło podzielenie się jajkiem ( oczywiście czekoladowym).

Delegacja przedszkolaków wraz z panią dyrektor odwiedziła z życzeniami świątecznymi Urząd Gminy.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE - GALERIA
kwiecień 2009 - KONKURS PLASTYCZNY „PRZYJACIEL ZIEMI”

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „PRZYJACIEL ZIEMI”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle. Rysunki wykonali: Łukasz Kępa, Dawid Szewczyk, Adam Zych, Ola Mąka. Celem konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz wrażliwosci dziecka na otaczajace je środowisko.

PRACE KONKURSOWE - GALERIA
kwiecień 2009 - KONKURS PLASTYCZNY „NIEZWYKŁE PRZYGODY CALINECZKI”

6-latki z grup: Krasnale i Misie wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Teatr GROTESKA. Prace wysłane na konkurs można zobaczyć w naszej GALERII.

PRACE KONKURSOWE - GALERIA

23.04.2009 - WYCIECZKA 6-LATKÓW DO MOK-u W NOWYM TARGU

Dzieci z grup: Krasnale i Misie obejrzały przedstawienie teatralne pt: "Przygody Rozbójnika Rumcajsa", które przedstawili aktorzy z krakowskiego teatru "Cracovia". Humorystyczne sceny i rockowa muzyka wzbudziły u dzieci zachwyt i wywołały dobrą zabawę.

O ROZBÓJNIKU RUMCAJSIE - GALERIA
24.04.2009 - WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

Dzieci z grup: Krasnale, Misie i Dinusie wybrały się na pieszą wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Rokicinach Podhalańskich. Na miejscu przedszkolaki poznały sposób oczyszczania ścieków i na własne oczy zobaczyły, jak ścieki zamieniają się w czystą wodę. Pracownik oczyszczalni wyjaśnił, że to nie żadne czary, tylko działanie specjalnych bakterii, które uwielbiają brud. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły urządzenia i maszyny pomagające pracownikom oczyszczalni.

WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI - GALERIA
27.04.2009 - LAUREATKI KONKURSU PLASTYCZNEGO„NIEZWYKŁE PRZYGODY CALINECZKI”

Patrycja Drąg i Klaudia Trybuła z grupy Krasnale wraz z opiekunem p.Aleksandrą Szeliga pojechały do Krakowa, do teatru GROTESKA po odbiór nagród w konkursie plastycznym „NIEZWYKŁE PRZYGODY CALINECZKI”. Obie dziewczynki zdobyły wyróżnienia i w nagrodę uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym "Calineczka". Po przedstawieniu zostały rozdane dyplomy i nagrody.

Oto nagrodzone prace:

Autor: Patrycja Drąg

Autor: Klaudia Trybuła

30.04.2009 - KONKURS RODZINNY„STWOREK ŚMIECIOREK”

Kolejny konkurs rodzinny organizowany w naszym przedszkolu polegał na wykonaniu śmiesznego stworka z materiałów odpadowych. Na konkurs wpłynęło 70 niepowtarzalnych, oryginalnych prac (patrz: galeria). Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami w postaci ekologicznych toreb na zakupy. Wystawę STWORKÓW ŚMIECIORKÓW można zobaczyć w holu naszego przedszkola. Serdecznie zapraszamy!

STWORKI ŚMIECIORKI - GALERIA
30.04.2009 - EKOLOGIA JUŻ W PRZEDSZKOLU

W ramach przedsięwzięcia „Ziemię tylko jedną mamy, od małego o nią dbamy” we wszystkich grupach, w kwietniu zrealizowano cykl zajęć ekologicznych, pomagających zrozumieć dzieciom, że czyste i zielone otoczenie jest sprzymierzeńcem człowieka. Przedszkolaki poznały sposoby dbania o przyrodę, nauczyły się segregować śmieci i ponownie wykorzystywać odpady. Podsumowaniem tematyki ekologicznej było spotkanie przedszkolaków z panią Agnieszką Pędzimąż - pracownikiem Urzędu Gminy Raba Wyżna, zajmującym się ochroną środowiska. Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom jak nasza gmina przyczynia się do ochrony najbliższego środowiska. Pani Jola Trybuła ze swoimi podopiecznymi (Misiami) przygotowała okolicznościową inscenizację o tematyce ekologicznej.

EKOLOGIA W PRZEDSZKOLU - GALERIA
30.04.2009 - GIMNAZJALIŚCI Z MISJĄ WOLONTARIATU

Młodzież z Gimnazjum wraz z opiekunem panią Wiolettą Gacek przybyła do przedszkola z ważnym apelem, polegającym na zachęceniu dzieci do bezinteresownej pomocy innym. Przedszkolaki dowiedzialy się, co to jest wolontariat i postanowiły przyłączyć się do pomocy. Zadaniem dzieci będzie zbieranie plastikowych zakrętek i przekazywanie ich do gimnazjum. Każda grupa otrzymała symboliczne pudełko do zbierania zakrętek oraz Dyplom Małego Wolontariusza. Mamy nadzieję, że gromadząc zakrętki przyczynimy się do kupna wózka inwalidzkiego dla chorego chłopca.

WOLONTARIUSZE Z GIMNAZJUM W PRZEDSZKOLU - GALERIA