KWIECIEŃ

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RABIE WYŻNEJ

W Gminnej Bibliotece Publicznej została zorganizowana wystawa rysunków dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki ilustrowały swoje ulubione wiersze. Prace można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

RYSUNKI PRZEDSZKOLAKÓW- GALERIA

01.04.2014 - OGLĄDANIE HODOWLI KRÓW

Dzięki uprzejmości pana Dariusza Rapacza ( tatusia Julki Rapacz z grupy "Jeżyki" ), przedszkolaki mogły odwiedzić hodowlę krów. Dzieci zobaczyły oborę z 90 krowami. Zwierzęta przyjęły nas radosnym muczeniem. Krówki zajadały pyszne sianko i z gracją pozowały do zdjęć. Pan Darek opowiedział dzieciom jak wygląda jego praca: karmienie i dojenie krów, wypasanie i porządkowanie obory oraz pokazał sprzęt pomagający mu w pracy: dojarkę i traktor. To była pouczająca wycieczka. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

OGLĄDANIE HODOWLI KRÓW - GALERIA

02.04.2014 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

W naszym przedszkolu tego dnia książki odgrywały pierwsze skrzypce. Przedszkolaki przyniosły z domów swoje książki i opowiadały o nich kolegom. Było wspólne oglądanie, dzielenie się wrażeniami, słuchanie. Dorośli też przynieśli swoje książki, a Pani dyrektor przeczytała wszystkim dzieciom kilka swoich ulubionych z dzieciństwa wierszy. Okazało się, że to są także ulubione wiersze naszych przedszkolaków.

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI - GALERIA

04.04.2014 - WYCIECZKA DO TEATRU RABCIO

Wszystkie grupy wybrały się do rabczańskiego Teatru Lalek "Rabcio" na przedstawienie pt: "Ośle serduszko".
" Nowa premiera Teatru, to napisana i wyreżyserowana przez Grzegorza Kwiecińskiego barwna i wzruszająca opowieść o Osiołku, który chce być bardzo potrzebny i służyć innym pomocą. Tytułowy bohater spektaklu, angażuje się tak mocno w kłopoty przyjaciół, że aż zaniedbuje swoje obowiązki. Dorośli postanawiają skierować Osiołka na urlop, a jego obowiązki przejmuje świeżo zakupiony samochód. Myślenie żywego, czującego Osiołka ściera się z filozofią i prostym pojmowaniem życia przez bezduszną maszynę. Osiołek z powodu bezczynności popada w depresję, czuje się niepotrzebny i odrzucony. Nie pomaga wizyta u lekarza, ani śmieszne scenki odgrywane przez przyjaciół: Zajączka i Prosiaczka. Smutną sytuację zmienia dopiero potrzeba niesienia pomocy. Osiołek wykazuje się odwagą i dobrym sercem, pomagając nieżyczliwemu samochodzikowi. Wszystko dobrze się kończy."
Z teatru dzieci wychodziły zadowolone i uśmiechnięte, dzieląc się wrażeniami.

TEATR RABCIO "OŚLE SERDUSZKO"- GALERIA

11.04.2014 - IX MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY GWAROWYCH IM. EMILA KOWALCZYKA W JABŁONCE

Daniel Bachleda i Konrad Wojtasiak z grupy Krasnale oraz Ania Pawlas, Gabrysia Dyrcz i Klaudia Szeliga z grupy Misie, reprezentowali nasze przedszkole na Przeglądzie Recytatorów i Gawędziarzy Gwarowych, organizowanym przez przedszkole w Jabłonce.Przedszkolaki występowały na prawdziwej scenie w Orawskim Centrum Kultury. Wierszami Wandy Czubernatowej i strojami góralskimi nasi przedstawiciele ukazali piękno góralszczyzny Podhala.

PRZEGLĄD GWAROWY - GALERIA

28.04.2014 - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W poniedziałek przed budynek naszego przedszkola zajechał radiowóz. Ciekawe po co? Wszystkie przedszkolaki grzecznie się zachowują, panie jeżdżą przepisowo, nic złego się u nas nie dzieje. Okazało się, że policjanci przyjechali do dzieci, aby ostrzec ich przed niebezpieczeństwami czającymi się na drodze. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wóz policyjny, a nawet zasiąść za kierownicą.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI - GALERIA