KWIECIEŃ

28.04.2015 - X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY W JABŁONCE

W X Międzyprzeszkolnym Przeglądzie Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka w Jabłonce nasze przedszkole reprezentowały: Daria Peliwo z wierszem Izabeli Zającówny "Życzenie" i Kamila Kosek z wierszem "Łorawskie łodzienie" (autor nieznany). Dziewczynki świetnie reprezentowały się na scenie, a w nagrodę dostały dyplomy, ciekawe książki i kolorowe długopisy. Na zakończenie wszystkie dzieci zasiadły do stołu, by zjeść słodki poczęstunek.

NA PRZEGLĄDZIE GWAROWYM W JABŁONCE - GALERIA

30.04.2015 - DZIEŃ FLAGI POLSKI

W przedszkolu w Rabie Wyżnej postanowiliśmy uczcić Dzień Flagi Polski, poprzez uroczyste wywieszenie flagi na budynku przedszkola. Przypomnieliśmy sobie wszystkie nasze symbole narodowe: godło Polski, recytując "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy, flagę Polski słuchając wiersza "Barwy ojczyste" Cz. Janczarskiego oraz hymn Polski odśpiewując "Mazurek Dąbrowskiego " w pozycji "na baczność". W skupieniu i powadze delegacja umieściła flagę Polski na balkonie. Następnie wyruszyliśmy na spacer po naszej małej ojczyźnie - Rabie Wyżej, aby obserwować wywieszanie flag na budynkach publicznych, ulicach i domach.

DZIEŃ FLAGI - GALERIA

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY "KSIĄŻKA OBRAZEM MALOWANA"

Zadaniem każdej grupy było wspólne wykonanie książki obrazkowej. Przedszkolaki rysowały, malowały, wycinały i razem tworzyły grupowe książeczki. W efekcie powstało 6 przepięknie ilustrowanych opowieści. Praca dzieci została nagrodzona nowymi książkami do grupowych biblioteczek. Wystawę dzieł przedszkolaków można oglądać w holu przedszkola.

KSIĄŻKA OBRAZEM MALOWANA - GALERIA