KWIECIEŃ
01.04.2016 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Dzień Książki postanowiliśmy uczcić przynosząc do przedszkola swoje ulubione książeczki. Było czytanie, oglądanie i dyskutowanie o książkach. Nasze przedszkolaki kochają książki.

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI - GALERIA

05 i 07.04.2016 - WARSZTATY MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW W GIMNAZJUM

Grupy: Myszki i Misie uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych dla przedszkolaków w Gimnazjum im.Św.Jana Pawła II w Rabie Wyżnej. Zajęcia przygotowała Pani Mariola Chowaniec w ramach projektu: "Jak muzyka wpływa na 'ulicę'?". Dzieci miały okazję do zabaw rytmicznych, tańca i muzykowania, wspólnie ze starszymi kolegami - uczniami gimnazjum. To był bardzo miło i radośnie spędzony czas na wspólnej zabawie.

MYSZKI NA WARSZTATACH MUZYCZNYCH - GALERIA

MISIE NA WARSZTATACH MUZYCZNYCH - GALERIA

14.04.2016 - WARSZTATY PLASTYCZNE - MALOWANIE DREWNIANYCH PTASZKÓW

Kolejna przygoda ze sztuką ludową dostarczyła przedszkolakom wiele radości. Muzeum Górali i Zbójników przybliżyło dzieciom sztukę malowania drewnianych ptaszków. Powstało bardzo liczne stado kolorowych ptaków, które "odleciały" z dziećmi do domów. Podobno takie kolorowe ptaszki przynoszą domownikom szczęście.

MALOWANIE PTASZKÓW - GALERIA

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY - PORTRET WIOSNY

Konkurs plastyczny zorganizowany w naszym przedszkolu polegał na zbiorowym wykonaniu pracy pod tytułem "Portret Wiosny". Do konkursu zaprosiliśmy także dzieci z oddziałów zerowych ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Powstało 5 wspaniałych prac, dużego formatu (patrz galeria zdjęć). Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem. Wspólna praca była źródłem satysfakcji i radości. Pani Dyrektor nagrodziła wszystkie dzieła kolorowankami podłogowymi wielkiego formatu, do wspólnego kolorowania, ufundowanymi przez Komitet Rodzicielski. Wystawę konkursowych prac można zobaczyć w holu przedszkola.

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY - PORTRET WIOSNY - GALERIA