KWIECIEŃ

1104.2017 - WIZYTA GIMNAZJALISTÓW Z PROJEKTEM "BADACZ WODY"

Gimnazjaliści z kl.II e Gimnazjum im.Jana Pawła II w Rabie Wyżnej odwiedziki najstarsze grupy w naszym przedszkolu. Starszaki uczestniczyły w prowadzonych przez młodzież zajęciach w ramach projektu "Badacz wody". Dzieci na podstawie doświadczeń i bezpośrednich obserwacji poznawały i badały właściwości wody. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja dla przyszłych uczniów. Dziękujemy opiekunom młodzieży: mgr Bernardzie Szewczyk i mgr Dorocie Knap za możliwość udziału w tak ciekawych zajęciach.

BADACZ WODY - GALERIA

20.04.2017 - DENTYSTA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki z Raby Wyżnej nie boją się dentysty. A to wszystko zasługą zaprzyjaźnionego z przedszkolem Pana Doktora Tomasza Bystrowskiego. Pan Doktor od lat odwiedza przedszkolaki, aby przekazać im garść wiedzy z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzieci mają okazję dowiedzieć się jak wygląda wizyta u dentysty oraz jak leczy się chore zęby. Na koniec tej wizyty dzieci otrzymały magiczną pastę do zębów oraz niespodziankę dla dzielnych pacjentów.

SPOTKANIE Z DENTYSTĄ - GALERIA

25.04.2017 - STARSZAKI W GMINNYM BANKU SPÓŁDZIELCZYM

Myszki i Misie wybrały się do Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. W banku pracuje, aż 50 pracowników, a wśród nich mamusie niektórych naszych przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały pracowników i klientów banku. Przedszkolaki poznały także historię pieniądza i miały możliwość obcowania z dużym plikiem banknotów. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach maszynka do liczenia pieniędzy.

PRZEDSZKOLAKI W BANKU - GALERIA

26 i 27.04.2017 - STARSZAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Grupa "0"B z wychowawczynią panią Kasią Cieślak zaprosiła nasze starszaki na wizytę adaptacyjną do szkoły. Misie i Myszki miały okazję poznać budynek szkoły, której w przyszłości będą uczniami. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach specjalnie zorganizowanych przez starszych kolegów. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ - GALERIA

RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Konkurs "Stroik Wielkanocny" cieszył się wśród dzieci bardzo dużym zainteresowaniem. Był to konkurs rodzinny, dlatego dzieci wraz z rodzinami wykonały piękne, pomysłowe prace,a różnorodność materiałów, kształtów, wielkości zachwyciła organizatorów. Na konkurs wpłynęło 76 prac: "Zajączki" - 11, "Jeżyki" - 18, "Sówki" - 12, "Misie" - 15, "Myszki" - 21. Wszystkie przyniesione na konkurs "dzieła sztuki" zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym prowadzonym przez Radę Rodziców. Dochód z kiermaszu: 822 zł zostanie przeznaczony na dofinansowanie imprezy z okazji Dnia Dziecka organizowanej w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody - upominki. Za udział w kiermaszu i konkursie serdecznie dziękujemy. (Elżbieta Morąg)

KONKURS I KIERMASZ WIELKANOCNY - GALERIA

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

Przez cały tydzień przedszkolaki poznawały zwyczaje i obrzędy wielkanocne oraz wykonywały ozdoby, kartki, witraże i koszyczki. Podsumowaniem zajęć było wspólne świętowanie wszystkich przedszkolaków wraz z nauczycielami na Wielkanocnym Spotkaniu. W czasie tej uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło także czekoladowych jajeczek i występów dzieci. Delegacja przedszkolaków udała sie także z życzeniami do Urzędu Gminy, Banku, GOK-u i na Plebanię, aby wszystkim życzyć zdrowych i radosnych Świąt.

11.04. nasze przedszkolaki złożyły wizytę pensjonariuszom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. św. s. Faustyny Kowalczyk. Z życzeniami świątecznymi udały się "Jeżyki": Zosia Zoń, Maxiu Minut i Jędruś Bochnak z opiekunami: p. Agatą Bochnak, p. Asią Świerk-Minut, p. Jolantą Macioł. Dzieci obdarowały pensjonariuszy stroikami, wykonanymi przez "Sówki " i "Jeżyki".

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU - GALERIA