LISTOPAD

03.11.2008 - PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH, ODWIEDZAMY MIEJSCOWY CMENTARZ

W atmosferze zadumy po Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, starsze przedszkolaki(6 i 5 latki) odwiedziły cmentarz. W ciszy i skupieniu dotarły do mogiły żołnierskiej, tam zapaliły znicze i pomodliły się za wszystkich żołnierzy, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.

NA CMENTARZU - GALERIA
07.11.2008 - TEATRZYK „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

„Stop! Uwaga! Niebezpiecznie!
Zasad naucz się koniecznie!”

Aktorzy z krakowskiego teatru przypomnieli dzieciom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: na ulicy, placu zabaw i w domu. Dzieci świetnie się bawiły i wzorowo odpowiadały na trudne pytania dotyczące zasad ruchu drogowego i zachowania się w stosunku do osób nieznajomych.

TEATRZYK „RAZEM BEZPIECZNIEJ” - GALERIA
18.11.2008 - UDZIAŁ 6-LATKÓW W SPOTKANIU AUTORSKIM Z PISARKĄ JOANNĄ KRZYŻANEK

W Bibliotece Gminnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Krzyżanek, na którą zaproszone zostały najstarsze przedszkolaki. Autorka czytała dzieciom swoje opowiadania z Cecylką i gąską w rolach głównych. Każde opowiadanie zawierało przepis kulinarny na potrawę, którą można było wykonać razem z gąską. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z tymi ciekawymi książkami Joanny Krzyżanek. Mogą one być inspiracją do wspólnego przygotowywania smacznych i kolorowych potraw. Niektóre pozycje książkowe pisarki są do nabycia w księgarni w Rabie Wyżnej.

SPOTKANIE Z PISARKĄ - GALERIA
20.11.2008 - UDZIAŁ DZIECI Z PRZEDSZKOLA W RABIE WYŻNEJ W KONKURSIE POEZJI GÓRALSKIEJ W SPYTKOWICACH

Bartuś Śmigielski z grupy Krasnale i Martynka Świder z grupy Misie wzięli udział w konkursie poezji góralskiej w Spytkowicach. W kategorii gwary góralskiej Bartek recytował wiersz Wandy Czubernatowej:„Wesoły Jędruś”, a Martynka w kategorii: poezja literacka, recytowała wiersz także Wandy Czubernatowej:„Piosenka kocia”.Dzieci zdobyły: Martynka Świder - III miejsce, Bartek Śmigielski - wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

KONKURS POEZJI GÓRALSKIEJ - GALERIA
21.11.2008 - SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM TOMASZEM BYSTROWSKIM

Już od samego rana w przedszkolu słychać było śpiew:
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda
Tak się zaczyna wielka przygoda...”,
a dzieci uzbrojone w szczoteczki do zębów z niecierpliwością czekały na pana dentystę. Zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem pan doktor T. Bystrowski przybył niczym Św. Mikołaj z pudłem pełnym prezentów. Ale zanim wręczył dzieciom kubeczki i pasty, wyjaśnił szczegółowo jak dbać o zęby, jak je prawidłowo szczotkować, aby były piękne i zdrowe. Pan doktor pokazał również ciekawskim przedszkolakom, na czym polega praca dentysty: jak leczy się chore ząbki i jakich używa się narzędzi. Spotkanie było bardzo owocne, a wnioski przedszkolaki długo jescze wyśpiewywały sobie nawzajem:
„Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”

DENTYSTA W PRZEDSZKOLU - GALERIA
21.11.2008 - SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI: „PRAWA DZIECI”

Nauczycielki z naszego przedszkola uczestniczyły w szkoleniu dotyczącym praw dzieci.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI - GALERIA
25.11.2008 - WYCIECZKA DO TEATRU "RABCIO"

Długo oczekiwana wycieczka do rabczańskiego Teatru "Rabcio" doszła w końcu do skutku. Wyjechaliśmy na przedstawienie pt.„O...Czerwony Kapturek”. Spektakl, nie tylko bawił dzieci, ale również odkrywał przed nimi tajemnice teatru. Dzieci miały okazję wziąść czynny udział w budowie scenografii i akcji bajki. Przedstawienie przypadło do gustu nie tylko dzieciom, ale i opiekunom. Zachwyciła nas scenografia, oparta o technikę dziecięcych wycinanek, wesołe piosenki i teksty pełne humoru.

W TEATRZYKU RABCIO - GALERIA