LISTOPAD

08.11.2013 - DZIEŃ PATRIOTYCZNY W PRZEDSZKOLU Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki spotkały się na uroczystości poświęconej naszej Ojczyźnie. Dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały hymn narodowy i obserwowały uroczyste wywieszenie flagi państwowej na budynku przedszkola. Film edukacyjny "Symbole Polski" przybliżył dzieciom wiedzę na temat flagi, godła i hymnu Polski.

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA- GALERIA

19.11.2013 - WYCIECZKA STARSZAKÓW DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W RABCE

Muzeum etnograficzne im. Władysława Orkana to stary drewniany kościółek, pełny regionalnych eksponatów. Przedszkolaki w czasie zwiedzania "przeniosły się" w odległe czasy, o których barwnie opowiadała pani przewodnik. Oglądanie przedmiotów i sprzętów z dawnych lat sprawiło, że dzieci w ciekawy sposób poznały kawałek historii. Odwiedziliśmy także pracownię ceramiczną Klajster Majster, gdzie dzieci poznały pracę garncarza.

WYCIECZKA DO MUZEUM - GALERIA

21.11.2013 - KRASNALE W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Grupa Krasnali wybrała się z wizytą do pani krawcowej. Pani Dorota Karkula pokazała dzieciom, jakie narzędzia i maszyny potrzebne jej są do pracy i wyjaśniła dzieciom na czym polega praca krawcowej. Dzieci mogły też wczuć się w rolę krawca i uszyć sukienkę dla lalki. Z pomocą pani Doroty przedszkolaki wyszywały ciekawe wzory na materiałach. To było ciekawe doświadczenie.

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ - GALERIA

22.11.2013 - VIII PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

Po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej, która odbywa się na sali gimnastycznej w szkole w Spytkowicach. Zawody polegają na pokonaniu toru przeszkód w jak najszybszym czasie. Nasze przedszkole reprezentowali: Zosia Przystalska (VI miejsce), Franuś Polczak (VI miejsce), Klaudia Szeliga, Maja Kowalcze (IV miejsce), Kuba Chmielarczyk, Mariusz Szczepaniak, Karina Rapacz, Alessandra Sęk, Konrad Wojtasiak i Szymon Kosek. Chociaż nie udało się zdobyć żadnego medalu, nasi dzielni zawodnicy, wykazali się dużą odwagą i sportową determinacją. Każdy uczestnik olimpiady został nagrodzony upominkiem.

OLIMPIADA SPORTOWA - GALERIA

26.11.2013 - CZERWONY KAPTUREK - TEATRZYK KUKIEŁKOWY

"Czerwony kapturek" to chyba najbardziej popularna i ulubiona bajka wszystkich dzieci. Do wspólnego oglądania przedstawienia przedszkolaki zaprosiły swoich starszych kolegów ze szkolnej zerówki.

CZERWONY KAPTUREK - GALERIA