LISTOPAD

10.11.2014 - DZIEŃ PATRIOTYCZNY "KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY"

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu uczciliśmy krótką patriotyczną akademią. Było przemówienie Pani Dyrektor, śpiewanie hymnu, wspólna recytacja "Katechizmu polskiego dziecka" W. Bełzy oraz uroczyste wywieszenie flagi na budynku przedszkola. Każda grupa dostała w prezencie mapę Polski wydaną z okazji 25-lecia wolności. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne utrwalając sobie nasze symbole narodowe.

DZIEŃ PATRIOTYCZNY - GALERIA

13.11.2014 - WARSZTATY TAŃCA I AKROBATYKI

To był bardzo rozrywkowy dzień. Gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli Akademii Tańca i Akrobatyki "SCREAMO TRICKZ". Tancerze przyjechali zarazić nas pasją do tańca. Trenowaliśmy, tańczyliśmy i oglądaliśmy pokazy mistrzów. W czasie warsztatów ujawniło się kilka tanecznych talentów.

WARSZTATY TANECZNE - GALERIA

17 i 18.11.2014 - SPOTKANIA Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

17.11.2014 i 18.11.2014 były dla naszego przedszkola wyjątkowymi dniami z racji ważnych gości – ratowników medycznych: Waldemara Kubińskiego i Piotra Bochnaka. 17 listopada był dniem warsztatów dla rodziców przedszkolaków. Szkolenie miało na celu poinstruowanie rodziców jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu człowieka, a szczególnie dziecka. Każdy obecny rodzic mógł sprawdzić się i poćwiczyć na fantomie. Natomiast dzień później panowie ratownicy w swoich specjalnych strojach, odwiedzili nas przedszkolaków. Uzyskaliśmy mnóstwo ważnych informacji, ale najważniejsze, że mogliśmy wcielić się w rolę ratowników i poćwiczyć ratowanie człowieka na fantomie. Uczyliśmy się jak prawidłowo ustawić dłonie, jak uciskać klatkę piersiową, jak przewrócić na bok osobę nieprzytomną oraz jak sprawdzić czy ktoś żyje. Oczywiście nie są to łatwe zadania i wymagają wielkiej odwagi, ale bardzo przydatne i potrzebne. Dzięki temu możemy uratować czyjeś życie. Bardzo dziękujemy panom ratownikom za ważną lekcję.

RATOWNICY MEDYCZNI W PRZEDSZKOLU - GALERIA

20.11.2014 - WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI "OPOWIEŚCI Z MYDLANEJ BANIECZKI"

Baśniowa Kapela przybyła do naszego przedszkola ze słuchowiskiem muzycznym "Opowieści z mydlanej banieczki".Jest to opowieść o perypetiach rodziców oczekujących na swoje dzieci. Przedszkolaki z wielką ciekawością i wzruszeniem śledziły losy bohaterów, zwłaszcza,że akcja słuchowiska umieszczona jest w okolicach Raby Wyżnej a mianowicie na Babiej Górze.

KONCERT BAŚNIOWEJ KAPELI - GALERIA

20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

7.11.2014r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu Dnia Praw Dziecka. W naszym przedszkolu tego dnia przypomnieliśmy dzieciom, że mają swoje prawa i jak powinny z nich korzystać, a dorosłymi, że mają obowiązek przestrzegać tych praw.

„ O prawach dzieci ”
21.11.2014 - IX PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA W SPYTKOWICACH

21.11.2014 nasze przedszkolaki wzięły udział w IX Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w Spytkowicach. Uroczysty przemarsz wszystkich zawodników stanowił otwarcie Olimpiady. Następnie taniec chirliderek. Przedstawicielami naszego Przedszkola byli: Jan Handzel, Oliwia Biernat (MYSZKI), Lila Nowak, Kinga Domalik, Szymon Bacia i Oskar Dziwisz (ZAJĄCZKI) oraz Kuba Chmielarczyk, Mariusz Szczepaniak, Maja Kowalcze i Milena Wojciechowska (MISIE). Przedszkolaki musiały biegać, omijać przeszkody, wspinać się na materac, by go przebiec oraz czołgać się. Wszystko w kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Udało nam się stanąć na podium. Oliwia oraz Milena zdobyły brązowe medale (III miejsce) wręczane przez Wójta Gminy Spytkowice , Oskar IV, Maja V i JaŚ VI. Oczywiście nie brakło nagród dla wszystkich i słodkiego poczęstunku dla zawodników. Gratulujemy naszym sportowcom serdecznie! Ślemy serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Kowalcze za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i opiekę podczas imprezy.

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW - GALERIA

25.11.2014 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszym przedszkolu pluszowy miś obchodził swój świąteczny dzień bardzo ciekawie i radośnie. Przedszkolaki przyniosły z domów swoje ukochane pluszowe misie i tego dnia wszystko w przedszkolu robiły razem z misiami. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie zajęć dydaktycznych: razem z dziećmi uczyły się wierszyków o misiach, śpiewały misiowe piosenki, tańczyły, bawiły się w ulubioną zabawę misiów „ Starego Niedźwiedzia”, odgrywały misiowy teatrzyk, słuchały bajek oczywiście o misiach. Na koniec dzieci wykonywały portrety misiów z kółek. To był bardzo misiowy dzień, który przypomniał dzieciom jaką kochaną zabawką jest miś.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - GALERIA

MIKOŁAJOWY KIERMASZ KSIĄŻKI zorganizowany w Przedszkolu Gminnym w Rabie Wyżnej w dniach 24.11–03.12.2014 w godzinach od 9.00 – 13.00.