LISTOPAD

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JESIEŃ W OCZACH DZIECKA"

Nasze przedszkole, zainspirowane piękną, złotą jesienią zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Jesień w oczach dziecka". Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody oraz rozbudzenie kreatywności i inwencji twórczej. W konkursie wzięły udział dzieci z następujących placówek: Przedszkole Gminne w Sieniawie, Przedszkole Gminne w Skawie, Przedszkole Gminne "Stokrotka" w Spytkowicach, Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich oraz Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej. Jury oceniając prace uznało, że każda z nich jest pomysłowa i ciekawie ujmująca temat, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami w formie kalendarzy i puzzli.

JESIEŃ W OCZACH DZIECKA - PRACE KONKURSOWE - GALERIA

JESIEŃ W OCZACH DZIECKA - WRĘCZANIE NAGRÓD - GALERIA

POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE - UDZIAŁ W AKCJI WYMIANY POCZTÓWEK ORGANIZOWANEJ PRZEZ REDAKCJĘ CZASOPISMA "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA"

Grupa "Myszki" wzięła udział w akcji wymiany pocztówek. Akcja polegała na wysłaniu pocztówki z miejscowości, w której się mieszka do Redakcji "Bliżej Przedszkola" w Krakowie. Niestety w Rabie Wyżnej nie można kupić takich pocztówek, i dlatego dzieci, wraz z panią Kasią zaprojektowały 16 pocztówek przedstawiających najciekawsze miejsca Raby Wyżnej. A co było dalej? "Myszki" odpowiadają: "Kolorowe karteczki włożyliśmy do koperty, pani napisała adres, Ola narysowała myszkę na kopercie, żeby było ładniej i poszliśmy na pocztę. Kupiliśmy znaczek, nakleiliśmy go na kopertę i wrzuciliśmy list do skrzynki pocztowej. Długo czekaliśmy na odpowiedź, ale doczekaliśmy się. Otrzymaliśmy piękną pocztówkę z pozdrowieniami pełnymi humoru od redakcji "Bliżej Przedszkola". Akcja bardzo nam się podobała." Wymiana pocztówkowa stała się dla dzieci okazją do bliższego poznania Krakowa.

POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE - GALERIA


09.11.2017 - WYCIECZKA DO TEATRU "RABCIO" W RABCE NA SZTUKĘ "MIŚ TYMOTEUSZ RYM-CIM-CI"

Przedszkolaki uwielbiają teatr i dlatego wyjazdowi do Rabki towarzyszyła wielka radość i ekscytacja. Dzieci z zaangażowaniem śledziły przygody sympatycznego i wesołego Misia: "Miś mieszka z tatą, nie ma się z kim bawić i chciałby mieć przyjaciela. Wysłany po zakupy do sklepu spotyka bezdomnego pieska, z którym zaprzyjaźnia się. Niestety tata nie akceptuje jego nowej przyjaźni. Piesek musi pozostać poza domem. Mały miś ze swoim tatą zostają okradzeni przez złodzieja lisa. Piesek odbiera złodziejowi łupy i tym sposobem zyskuje sympatię taty i może pozostać w rodzinie."

W TEATRZE "RABCIO" - GALERIA

XXVI OGÓLNOPOLSKI LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY "CO PANI JESIEŃ DLA MNIE PRZYNIESIE"

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, służącej wzbogacaniu słownictwa i poszerzaniu kompetencji językowych dzieci. Praca musiała zawierać ilustracje, w nazwie których znajdują się najtrudniejsze głoski języka polskiego: głoski szumiące i głoska "R". W konkursie wzięły udział dwie dziewczynki z grupy "Sówki" pod kierunkiem pani wychowawczyni i logopedy Jolanty Trybuły-Fic. Prace zostały wykonane indywidualnie z rodzicami w domu przez Marcelinkę Bochnak i Kamilkę Chrobak.17.11.2017 - XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA W SPYTKOWICACH

W Olimpiadzie Sportowej wzięły udział dzieci z przedszkoli ze Spytkowic, Jabłonki, Sieniawy, Rokicin Podhalańskich, Skawy i Raby Wyżnej. Dzieci współzawodniczyły ze sobą pokonując tor przeszkód. Przedstawicielami naszego przedszkola byli:

4-latki: Weronika Wicherek (III MIEJSCE), Julia Handzel, Mateusz Kosek, Andrzej Stasica (V MIEJSCE)

5-latki: Milena Budna (II MIEJSCE), Amelia Wsół, Wojciech Urbaniak, Mateusz Kosek

6-latki: Emilka Luberda (II MIEJSCE), Róża Zembura (V MIEJSCE), Kuba Kumorowski (VII MIEJSCE), Sebastian Kowalczyk

Uroczystość uwieńczona była rozdaniem medali i pucharów. Zdobyliśmy trzy medale i puchar za I miejsce w grupie 4-latków. Brawo!


OLIMPIADA SPORTOWA - GALERIA

20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

W naszym przedszkolu tego dnia przypomnieliśmy dzieciom, że mają swoje prawa, a dorosłym, że mają obowiązek przestrzegać tych praw. Najstarsza grupa "Myszki" przez cały tydzień zgłębiała wiedzę na temat praw dzieci i 20 listopada podzieliła się tą wiedzą z młodszymi kolegami. Starszaki wraz z panią Kasią przygotowały prezentację praw dzieci w formie wierszyków i rymowanek pod hasłem "Mały człowiek - duża sprawa, mały człowiek - ma swe prawa".

„ O prawach dzieci ”
O PRAWACH DZIECKA - GALERIA