LISTOPAD

03.11.2009 - 6-LATKI NA LEKCJI WF-u

„Ruch to zdrowie, każdy wie i codziennie rusza się” - realizując hasło grupy, Dinusie wybrały się do Szkoły Podstawowej, aby zażyć trochę aktywności ruchowej. Ćwiczenia i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej to dla przedszkolaków naprawdę fantastyczna przygoda. Zawdzięczamy ją Pani Anecie Kurek - nauczycielce WF-u, która wraz z klasą VI A przygotowała dzieciom mnóstwo sportowych atrakcji. Wszyscy, młodsi i starsi bawili się znakomicie ( dowody w galerii ). Uczniowie wykazali się opiekuńczością i sprawili swoim młodszym kolegom wielką frajdę. Dziękujemy !!!

NA SALI GIMNASTYCZNEJ - GALERIA
06.11.2009 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola wszystkie nowe dzieci uroczyście zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor specjalnym lizakiem, a Panie Wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom okolicznościowe medale. Dzieci z najstarszej grupy zostały pasowane na Starszaka-Przedszkolaka i otrzymały specjalny dyplom. Na koniec wszyscy obdarowani zostali pysznymi lizakami.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GALERIA
LISTOPAD - MISIE I KRASNALE W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

W listopadzie realizując tematykę krawiecką Misie i Krasnale odwiedziły Zakład Krawiecki Pani Ewy Świder. Pani Ewa pokazała dzieciom wszystkie potrzebne krawcowej przyrządy oraz zademonstrowała sposób szycia na maszynie krawieckiej. Dzieci podziwiały różnorodność ściegów krawieckich i olbrzymie żelazko puszczające parę jak lokomotywa.

W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM - GALERIA
17.11.2009 - TEATR KUKIEŁKOWY "ZACZAROWANY GUCIO"

Teatr "BAJKA" z Nowego Sącza przybył do naszego przedszkola z przedstawieniem: "Zaczarowany Gucio", aby uświadomić dzieciom, że nie warto być leniuszkiem. Bajka bardzo się podobała.

"ZACZAROWANY GUCIO" - GALERIA
20.11.2009 - 5-LATKI NA SALI GIMNASTYCZNEJ

W ramach przedsięwzięcia pani G. Świerk "W zdrowym ciele - zdrowy duch" dzieci z grup: Misie i Krasnale wybrały się do Szkoły Podstawowej na salę gimnastyczną. Pani Ola Szeliga wraz klasą "0" zaprosiła przedszkolaków na wspólną gimnastykę. Dzieci mogły spróbować swoich sił w przeskoku przez kozła, sprawdzić równowagę przechodząc przez ławeczkę oraz pograć w piłkę wspólnie ze starszymi kolegami. Było super!

GIMNASTYKA - GALERIA
LISTOPAD - UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM "PRZEDSZKOLNY KALENDARZ AKADEMII MISIA HARIBO"

Dinusie i Krasnale wzięły udział w konkursie plastycznym. Przedszkolaki projektowały Kalendarz Akademii Misia Haribo na rok 2010 rysując swoje propozycje na każdy miesiąc. Prace zostały wysłane na konkurs i z niecierpliwością czekamy na ocenę jury, a tymczasem zapraszamy do naszej galerii (są tam prace konkursowe).

KONKURS PLASTYCZNY - GALERIA
26.11.2009 - DENTYSTA W PRZEDSZKOLU

„Żeby zdrowe zęby mieć
trzeba tylko chcieć”

Co roku przybywa do naszego przedszkola stomatolog Pan Tomasz Bystrowski, aby wpoić najmłodszym kilka zasad higieny jamy ustnej. Jak zwykle robi to rewelacyjnie i śpiewająco. W tym roku pan doktor ogłosił także konkurs plastyczny pt: "Myszka Elinka". Pokolorowane prace prosimy przynosić do przedszkola, czekają nagrody. Szczegóły spotkania w galerii.

DENTYSTA W PRZEDSZKOLU - GALERIA