LISTOPAD

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY "SZCZĘŚLIWE JESIENNE DRZEWO"

W konkursie plastycznym wzięło udział 47 rodzin.
Z grupy "KOTKI": Daniel Bachleda, Kinga Chrobak, Natalia Bandyk, Gabrysia Urbaniak, Michał Pałasz, Milena Tobiasz, Eryk Schonneman i Mariusz Szczepaniak.
Z grupy "JEŻYKI": Martyna Gacek, Ania Bochnak, Julia Bochnak, Aleksander Minut, Kuba Świerk, Szymon Karkoszka, Zuzia Zając, Martynka Margosiak, Kamil Klimecki, Dominik Handzel, Daria Komorowska, Paulina Chorąży, Karina Rapacz, Alessandra Sęk i Natasza Kurek.
Z grupy "ZAJĄCZKI": Karolina Bartkowska, Maja Zoń, Gerard Karkula, Magdalena Padoł, Filip Czyszczoń, Błażej Bogdał, Aleksander Putniković, Kacper Arendarczyk, Maksymilian Kasprzyk, Julia Antolec, Mateusz Nikiel, Natalia Starmach i Kuba Szczepaniak.
Z grupy "MISIE": Marcin Łukaszka, Magdalena Kubińska, Kamil Koszarek, Oskar Ciszek, Roksana Sołtys, Wioletta Kołdras, Ignacy i Tymoteusz Panz, Mateusz Bełciak, Aleksandra Trybuła, Filip Wędziarz, Nicol Pruś i Kacper Domałaczny.
Powstałe w rodzinach prace zachwycają pięknem, pomysłowością i różnorodnością technik plastycznych. Wszystkie prace okazały się wyjątkowo piękne i wszystkie zostały nagrodzone. Artyści otrzymali filcowe zawieszki zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego. Wystawę prac można zobaczyć w naszym przedszkolu do końca jesieni. Namiastka wystawy znajduje się w naszej galerii zdjęć.

SZCZĘŚLIWE JESIENNE DRZEWA W NASZYM PRZEDSZKOLU - GALERIA

07.11.2012 - WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI "LILIOWY BÓR"

Jednym z głównych priorytetów realizowanych w tym roku w naszym przedszkolu jest bezpieczeństwo. Podejmujemy szereg działań mających na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zachowań dzieci w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Przedszkolaki szybko i stosunkowo łatwo przyswajają wiedzę. Nie mają większych problemów z opanowaniem prostych zasad bezpieczeństwa oraz nieskomplikowanych czynności ratowniczych. Dzieci w tym wieku są szczególnie narażone na liczne zagrożenia. Wiedza i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa stają się konieczne już na etapie dorastania i winny być przyswajane w edukacji przedszkolnej.

Baśniowa Kapela w swoim koncercie muzycznym pt."Liliowy Bór" właśnie porusza problem bezpieczeństwa dzieci w sytuacjach zagrożenia. LILIOWY BÓR to opowiadanie zainspirowane smutnym zdarzeniem. W 2005 roku cała Polska słyszała (za pośrednictwem telewizji) głos 6 – letniego Brajana, który wzywał pomocy strażaków, gdy w jego mieszkaniu wybuchł pożar. To właśnie jemu zadedykowane jest to opowiadanie. Akcja dzieje się wśród zwierząt, które ze światem ludzi łączy postać Jeremiasza – wędrowca, jedynego człowieka, który rozumie głosy mieszkańców lasu. Niezwykle emocjonująca opowieść przeplatana pięknymi piosenkami dostarczyła dzieciom i opiekunom wielu wzruszeń. Pojawiają się w niej ważne wątki, m.in. pożar w dziupli wiewiórek oraz uprowadzenie małego kosa Bemola przez nieznajomą Srokę Jednooką. Dzieci miały okazję nauczyć się właściwej reakcji na pożar oraz utrwalić numery alarmowe do wszystkich służb specjalnych. Koncert uświadomił wszystkim jeszcze jedną rzecz: DOBRZE BYĆ RAZEM!

BAŚNIOWA KAPELA "LILIOWY BÓR" - GALERIA

09.11.2012 - WYCIECZKA NA POCZTĘ

Nasze starszaki: "Zajączki" i "Misie" odwiedziły Urząd Pocztowy w Rabie Wyżnej, aby poznać pracę pocztowców. Przedszkolaki dowiedziały się jakie usługi oferuje poczta oraz jak poprawnie trzeba adresować listy. Ciepłe przyjęcie dzieci przez pracowników poczty zostało nagrodzone okolicznościowym dyplomem dla Poczty, a miłe Panie poczęstowały dzieci słodyczami.

STARSZAKI NA POCZCIE - GALERIA

26.11.2012 - SPOTKANIE Z BAJKOPISARZEM ADAMEM FAJFEREM

Adam Ryszard Fajfer - poeta, fraszkopisarz i bajkopisarz przybył do naszego przedszkola, aby pokazać dzieciom swój warsztat pracy. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda droga od pomysłu do książeczki oraz mogły pooglądać i kupić sobie książeczkę.

Pisarstwo poświęcone dzieciom odgrywa szczególną rolę w twórczości Adama Fajfera. W naszej przedszkolnej bibliotece znajdują się dwie pozycje: "Przygody Kulki Mądralki" i "Jak Pląska nauczyła się pływać". Są to urokliwe, pełne ciepła i humoru bajki z pięknymi ilustracjami. W dobie zalewu rynku przez zagraniczne produkcje literatury dziecięcej, to ważny wkład w popularyzację polskiej twórczości. Zadbajmy o to, aby naszym dzieciom czytać utwory polskich autorów.

SPOTKANIE Z BAJKOPISARZEM - GALERIA