LISTOPAD

02.11.2011 - DZIEŃ ZADUSZNY - PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W Dzień Zaduszny starszaki odwiedziły mogiłę żołnierską na rabiańskim cmentarzu.

NA CMENTARZU - GALERIA

07.11.2011 - KONCERT BAŚNIOWEJ KAPELI "OPOWIEŚCI Z RUSINOWEJ POLANY"
BAŚNIOWA KAPELA - GALERIA

18.11.2011 - STARSZAKI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dinusie i Krasnale odwiedziły Bibliotekę Gminną w Rabie Wyżnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się tysiącom książek. Najwięcej emocji wzbudził kącik dla dzieci z domkami pełnymi bajek. Dzieci przygotowały ilustracje do swoich ulubionych książek, a Pani Joasia Słodyczko z tych ilustracji przygotowała wystawę, którą można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki. Wszystkich ciekawych talentów plastycznych naszych przedszkolaków zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej.

W GMINNEJ BIBLIOTECE - GALERIA

18.11.2011 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

NASZE PRZEDSZKOLAKI ZWYCIĘZCAMI OLIMPIADY SPORTOWEJ W SPYTKOWICACH !!!

Dnia 18. listopada 2011 r. w Gminnym Przedszkolu „Stokrotka” w Spytkowicach odbyła się V Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich okolicznych przedszkoli, a więc: Spytkowic, Raby Wyżnej, Sieniawy, Skawy, Rokicin Podhalańskich, Podwilka i Jabłonki. Naszą placówkę reprezentowali:

• w grupie wiekowej 3-latków:
Paulinka Chorąży
Zuzia Zając
Maja Zoń
Patryk Możdżeń

• w grupie wiekowej 4-latków:
Martynka Trybuła
Vivian Florianowicz
Filip Czyszczoń
Marcinek Łukaszka

• w grupie wiekowej 5-latków:
Sandra Leś
Zosia Kurek
Mateusz Teper
Karol Zagata

Zawody sportowe miały charakter sztafety, której przebieg był następujący: bieg, przewlekanie przez szarfę, przenoszenie piłki na krążku z punktu A do B, czołganie sie przez tunel, slalom między chorągiewkami, skoki obunóż przez obręcze, marsz z woreczkiem na głowie. Każde dziecko pokonywało sztafetę jeden raz, zdobywając punkty dla swojego przedszkola. Nasze przedszkolaki okazały się NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI W OLIMPIADZIE, gdyż uzyskały najwięcej tych punktów – zdobyliśmy medale w każdej grupie wiekowej, a nasze 3-latki definitywnie zwyciężyły w swojej kategorii, zajmując I, II i III miejsce! Podsumowując, na podium stanęli:

• w grupie 3-latków:
I miejsce i złoty medal – Zuzia Zając
II miejsce i srebrny medal – Paulinka Chorąży
III miejsce i brązowy medal – Maja Zoń

• w grupie 4-latków:
II miejsce i srebrny medal – Martynka Trybuła

• w grupie 5-latków:
I miejsce i złoty medal – Mateusz Teper

Puchar dla naszego przedszkola odebrała pani Jola Trybuła. Serdecznie gratulujemy naszym małym sportowcom!

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA - GALERIA

20.11.2011 - KIERMASZ JESIENNYCH PRZETWORÓW

W niedzielne popołudnie dnia 20 listopada 2011 r. Przedszkole Gminne w Rabie Wyżnej wypełniło się licznymi gośćmi (głównie przedszkolakami i ich rodzinami), przybyłymi na III Kiermasz Jesienny – imprezę na stałe wpisaną w tradycję naszej placówki. Celem tegorocznego festynu była zbiórka pieniędzy na zakup pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków. Uzyskanie tych funduszy możliwe było dzięki sprzedaży różnego rodzaju artykułów – na kiermaszu zakupić można było bowiem domowe przetwory na zimę oraz przepyszne ciasta i ciasteczka przyniesione przez mamy naszych pociech, książki dla dzieci i dorosłych, a także ręcznie wykonane kartki świąteczne. Nie zabrakło również cieszącej się dużym zainteresowaniem loterii fantowej dla maluchów oraz części artystycznej. Oprócz występów przedszkolaków z każdej z grup, mogliśmy obejrzeć program przygotowany przez utalentowanych absolwentów naszego przedszkola. Najpierw wysłuchaliśmy koncertu gitarowego Tomasza Stopki – obecnie ucznia rabiańskiej szkoły podstawowej, później zostaliśmy porwani do wspólnego śpiewu i zabawy przez gimnazjalistki. Dziewczęta wystąpiły zarówno z repertuarem „przedszkolnym”, jak i rozrywkowym – Paulina Bala i Dominika Szyszka zaśpiewały kilka współczesnych przebojów. Nie można nie wspomnieć także o cieszących się ogromną popularnością stoiskach „kosmetycznych” – na jednym z nich można było skorzystać z usług fryzjerskich świadczonych przez Ninę Gospodarską, Kasię Bogdał oraz Anię Lis, a na drugim z nietypowego makijażu – panie Marta Zoń i Magdalena Cieślak malowały twarze naszych pociech w różne ciekawe wzory i motywy. Każdy mógł także skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia krwi dokonywanego przez panią Renatę Dziwisz oraz posilić się przepysznym bigosem ufundowanym przez rabiański oddział Związku Emerytów i Rencistów. Pani dyrektor Bernadeta Stopka składa serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym oraz tym, bez których zorganizowanie Kiermaszu Jesiennego nie byłoby możliwe, a więc rodzicom, pracownikom, osobom zaprzyjaźnionym z naszym przedszkolem oraz sponsorom, tj. Bankowi Spółdzielczemu w Rabie Wyżnej i ks. dziekanowi Antoniemu Zuziakowi. Cieszymy sie, że spędziliśmy to niedzielne popołudnie w tak miłej, rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny kiermasz, na który już teraz serdecznie zapraszamy, będzie równie udany!

KIERMASZ JESIENNYCH PRZETWORÓW - GALERIA

24.11.2011 - SPOTKANIE Z DENTYSTĄ

Nadeszła oczekiwana pora,
by powitać Pana Doktora!
Od wielu lat spotyka się z nami
dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Sprawdza nasze uzębienia,
a potem załamuje się ze zmartwienia,
że słabo o zęby dbamy,
chociaż pastę i szczoteczkę mamy,
chyba źle ich używamy.

Uczy zatem jak szczotkować,
każdy ząbek wyszorować.
Aby dziurek w nich nie było,
wszystko w buzi pięknie lśniło.
A nasz uśmiech był bielutki,
pachnący oraz swieżutki.

Pan Tomasz to wspaniały dentysta,
a nie okrutny sadysta.

SPOTKANIE Z DENTYSTĄ W PRZEDSZKOLU - GALERIA