LUTY

ZIMOWE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Nareszcie porządna zima: duża ilość śniegu pozwoliła na radosne baraszkowanie w ogrodzie.

ZABAWY NA ŚNIEGU - GALERIA

21.02.2017 - WYSTĘP "BAŚNIOWEJ KAPELI" - "PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY"

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w słuchowisku muzycznym pod tytułem "Pierwsze koty za płoty". Baśniowa Kapela przedstawiła historię Miauuka i Kotelli – małych kotków, którym w dorastaniu towarzyszą rodzice. Kotki zaznają goryczy porażki ale też smaku pierwszych sukcesów. Na szczęście wszystko dobrze się kończy. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji, zwłaszcza, że swój udział w przedstawieniu miały niektóre ( odważne ) przedszkolaki: Eryk Wodziak w roli kotka Miauuka, Bartłomiej Biernat w roli karczownika, Lenka Wędziarz w roli kotki Kotelli oraz pani Kasia w roli przedszkolanki Kotulanki. Na koniec wszystkie dzieci zamieniły się w kotki i już do końca dnia wesoło miauczały i baraszkowały. Miau! Lubimy takie przedstawienia.

WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI - GALERIA


24.02.2017 - SPACER NA STACJĘ KOLEJOWĄ

Pociągi to ulubione pojazdy przedszkolaków. Wybraliśmy się na stację kolejową w Rabie Wyżnej, aby zgłębić tajemnice pracy kolejarzy i z bliska zobaczyć wjeżdżający na stację pociąg osobowy. Przedszkolaki miały także okazję obserwacji pracy dyżurnego ruchu w biurze i na peronie. Dziękujemy za miłe przyjęcie i cierpliwość.

NA STACJI KOLEJOWEJ - GALERIA

27.02.2017 - MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTANIE DZIECIOM

Zadaniem każdej grupy było wspólne wykonanie plakatu i wymyślenie hasła promującego głośne czytanie dzieciom. Pani Dyrektor oceniając pracę poszczególnych grup, doceniła pomysłowość i technikę wykonania. Wszystkie plakaty zasłużyły na nagrodę w postaci ciekawej książki do wspólnego czytania. Na koniec dzieci wysłuchały utworu "Lokomotywa" J. Tuwima w wykonaniu naszej Pani Dyrektor. Plakaty zostały wyeksponowane w holu przedszkola, aby spełnić swoją misję - zachęcić rodziców do codziennego czytania dzieciom.

PLAKATY ZACHĘCAJĄCE DO CZYTANIA DZIECIOM - GALERIA


28.02.2017 - BALETNICE W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole odwiedziła grupa baletowa pod kierunkiem Galiny Koval. Wśród baletnic było kilka dziewczynek z naszego przedszkola. Pani Galina przybliżyła nam tajniki ćwiczeń baletowych, a przepiękne baletnice dały zachwycający pokaz swoich umiejętności tanecznych. Brawo dziewczynki!

BALET W PRZEDSZKOLU - GALERIA

28.02.2017 - SPOTKANIE DLA RODZICÓW Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W trosce o zdrowie i życie wszystkich dzieci odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikiem medycznym. Pan Waldemar Kubiński zaprezentował zebranym rodzicom sposoby udzielania pierwszej pomocy dzieciom w nagłych przypadkach. Wszyscy życzymy sobie, aby zdobyta wiedza nigdy nie musiała być wykorzystana, ale dobrze być przygotowanym w razie potrzeby.

SPOTKANIE RODZICÓW Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM - GALERIA