MAJ

08.05.2014 - FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

W czwartek 8 maja jedenaścioro przedszkolaków z grupy MISIE wzięło udział w Festiwalu Piosenki Religijnej w Rokicinach. Chociaż rano mocno padał deszcz, to nie popsuł on dzieciom humorów i swoją piosenkę zaśpiewały wspaniale. W tym roku mottem festiwalu była kanonizacja Jana Pawła II. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. “Hej, baco”, która trafnie oddaje wielkość naszego Świętego Rodaka. Po występie nagrodzonym długimi oklaskami przedszkolaki otrzymały dyplom i upominek w postaci książeczki. Potem dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek – i jak co roku – na wspaniałą zabawę przy muzyce. Oto imiona i nazwiska naszych małych artystów: Emilka Haras, Laura Haras, Hubert Halama, Jakub Chmielarczyk, Dawid Frankowski, Kamil Starmach, Zuzia Dawidowska, Maja Kowalcze, Kinga Homa, Julia Kierzak i Madzia Maśnica. Gratulujemy!

FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ - GALERIA

13.05.2014 - Z WIZYTĄ W SZKOLE

Wszystkie starszaki, które już wkrótce opuszczą przedszkole udały sie z pierwszą wizytą do szkoły. Bardzo gościnnie przyjęły nas dzieci z grup zerowych ze swoimi wychowawczyniami. Przedszkolaki miło spędziły czas na wspólnej zabawie w salach i na placu zabaw. Zajrzeliśmy także do przedszkolnej biblioteki ( to wynik naszej miłości do książek ). W szkole bardzo nam się podobało.

WIZYTA W SZKOLE- GALERIA

26.05.2014 - WIZYTACJA BISKUPA

Z wielkim przejęciem przedszkolaki przyjęły w swoich progach księdza biskupa, który przyjechał do Raby Wyżnej w związku z wizytacją parafialną. Ksiądz biskup Jan Szkodoń pobłogosławił dzieci, zachwycając się ich grzecznością i przekazał pozdrowienia dla rodziców.

BISKUP W PRZEDSZKOLU - GALERIA

27.05.2014 - DZIEŃ MAMY I TATY

"My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy,
I choć czasem czas nas goni, my jak palce jednej dłoni."

Było bardzo rodzinnie, bajkowo, niespodziankowo i wzruszająco. A wszystko po to, aby podziękować rodzicom za dar życia.

DZIEŃ MAMY I TATY - GALERIA

28.05.2014 - I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH "W BAJKOWYM LESIE"

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu został zorganizowany Przegląd teatralny. Na przegląd zgłosiło się 8 zespołów teatralnych reprezentujących poszczególne przedszkola:
1. Przedszkole Gminne Raba Wyżna - "A ja coś mam"
2. Przedszkole Gminne Sieniawa - "Leśne przygody Koszałka Opałka"
3. Przedszkole im.Św. Rodziny Rokiciny Podhalańskie - "Sroka" J.Brzechwa
4. Przedszkole Samorządowe Jabłonka - "Kopciuszek"
5. Przedszkole Samorządowe Podwilk - "Zielony Kapturek"
6. Przedszkole Gminne Skawa - "Śniadanie u sroki"
7. Przedszkole Gminne Skawa (filia) - "Straszydła"
8. Przedszkole "Stokrotka" Spytkowice - "W bajkowym lesie".

Mali aktorzy spisali się rewelacyjnie i wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami, których sponsorem był GOK w Rabie Wyżnej.

Nasze przedszkole reprezentował zespół teatralny, wyłoniony z grupy Dinusie w składzie: Oliwka Sternal (MIŚ), Alessandra Sęk (WILK), Paulina Chorąży (SOWA), Ola Kasiniak (ZAJĄC), Ania Bochnak (LIS), Daria Komorowska (JEŻ), Ola Talaga i Karina Rapacz (WIEWIÓRKI), Szymon Karkoszka (MYSZKA), Zuzia Zając (ZUZIA), Julka Bochnak (JULKA) i Martyna Gacek (MARTYNKA). Grupa została przygotowana przez panią Kasię Stolarczyk i zagrała sztukę pt: "A ja coś mam".

PRZEGLĄD TEATRALNY - GALERIA