MAJ

08.05.2015 - WIZYTA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby złożyć życzenia pracownikom biblioteki z okazji ich święta: Dnia Bibliotekarza. Przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i odznaczyły pracowników medalami: "Przyjaciel książki". Dzieci miały okazję bliżej poznać bibliotekę i pooglądać książki. Przynieśliśmy do biblioteki nasze konkursowe zakładki do książek, aby szersze grono osób mogło podziwiać talenty naszych przedszkolaków.

RELACJA Z WIZYTY PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE
W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ - GALERIA

13.05.2015 - W PRACOWNI RZEŹBIARZA KRYSTIANA LUBERDY

W ramach projektu "Mały artysta" dzieci z grup: Smerfy i Jeżyki uczestniczyły w spotkaniu z miejscowym artystą Krystianem Luberda. Rzeźbiarz zaprosił dzieci do swojej pracowni. Przedszkolaki mogły wykazać się zdolnościami z zakresu rzeźbienia z gliny. Ręce były ubrudzone aż po same łokcie, ale frajdy było co nie miara. Kto wie, czy w przyszłości któryś z małych artystów nie stanie się wielkim artystą.

W PRACOWNI RZEŹBIARZA - GALERIA

19.05.2015 - MUZYKOWANIE Z "EKIPĄ"

Tego dnia nasze przedszkole gościło Panią Mariolę Chowaniec wraz z zespołem "Ekipa". Goście przynieŚli ze soba dwa wyjątkowe instrumenty: kij deszczowy (zaklinacz deszczu) oraz bęben djambe (dżambo). Przedszkolaki nie dośĆ,że nauczyły sie nowej piosenki ("W wielkiej dżungli" z filmu "Król lew"), to mogły wraz z Ekipą wspólnie zagrać na instrumentach: własnych, jak i tych przyniesionych przez licealistów. Wszyscy dobrze się bawili, a melodia piosenki długo jeszcze rozlegała się po przedszkolnym korytarzu.

MUZYKOWANIE Z EKIPĄ - GALERIA

20.05.2015 - FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I RELIGIJNEJ W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

Tegoroczny Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Religijnej odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich. W festiwalu wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych ze Skawy, Sieniawy, Bielanki, Rokicin, Raby Wyżnej, Spytkowic, Jabłonki, Orawki, Podwilka i Chabówki. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy "Myszki": Emilka Klimas, Kamilka Sęk, Karolinka Haras, Gabrysia Koszarek, Lenka Wędziarz, Róża Zembura, Marlenka Karkoszka, Oliwka Biernat i Ania Kosek. Przygotowane przez panią Kasię zaśpiewały piosenkę; "My jesteśmy krasnoludki". Kolorowymi czapeczkami i ciekawą choreografią nasze maluszki podbiły serca nie tylko dziecięcej publiczności, ale również gościa honorowego imprezy Pana Wójta Gminy Raba Wyżna Andrzeja Dziwisza. Za swój występ dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz książeczkami. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek i wesoła zabawa taneczna przy muzyce.

FESTIWAL PIOSENKI W ROKICINACH PODHALAŃSKICH - GALERIA

25.05.2015 - BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA WAKACJACH

W związku z tym, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje - czas beztroskiej zabawy na łonie natury, pani Grażyna Świerk postanowiła zadbać o odpowiednią wiedzę swoich podopiecznych na temat bezpieczeństwa podczas tych zabaw. W poniedziałek (25.05.2015) grupę MISIE odwiedził Pan Wojciech Panz – lekarz chirurg ogólny. W trakcie spotkania zwracał dzieciom uwagę na zagrożenia związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zachować się podczas górskiej wędrówki gdy np. zaskoczy nas burza, czy też o niebezpieczeństwach związanych z kąpielami w morzu czy jeziorze. Ponadto dzieci zobaczyły jak należy prawidłowo zrobić opatrunek na rozbitym kolanie, mogły też poćwiczyć jego wykonanie. Na koniec spotkania cała grupa MISIE dostała od Pana Wojtka podręczne apteczki z wyposażeniem, z których podczas spotkania nauczyły się korzystać. Od wychowawcy każde dziecko dostało Medal Bezpiecznego Przedszkolaka. Po takim bardzo ciekawym i fachowym instruktażu na pewno wszystkie MISIE po wakacjach wrócą do przedszkola i szkoły, całe i zdrowe. Panu Wojciechowi bardzo dziękujemy i życzymy także bezpiecznych wakacji.

MISIE ZDOBYWAJĄ MEDAL BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA - GALERIA

27.05.2015 - DZIEŃ MAMY I TATY

W tym roku zaprosiliśmy rodziców do Domu Parafialnego, aby wystąpić dla nich na prawdziwej scenie. W przedstawieniu wzięło udział 120 aktorów w rozmaitych rolach: "Misie" stały się pszczółkami, "Myszki" krasnoludkami, "Jeżyki" kwiatami, "Smerfy" tancerzami a "Zajączki" recytatorami i piosenkarzami. Wzruszeń, braw i uśmiechów nie było końca. Rodzice otrzymali także prezenty własnoręcznie wykonane przez swoje pociechy.

DZIEŃ MAMY I TATY - GALERIA

INTERNETOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MÓJ PRZYJACIEL – ZWIERZAK”

Okazją do zorganizowania konkursu stał się przypadający na 22 maja Dzień Praw Zwierząt w Polsce. Psy, koty, ptaki, ryby, krowy, konie i wszystkie istoty należące do gatunku zwierząt winny mieć zapewniony szacunek i godne życie. Szacunek i zrozumienie, wyrozumiałość i poszanowanie, to cechy jakimi powinniśmy je obdarzać nie tylko od ich święta, ale na co dzień.

W konkursie wzięło udział 44 przedszkolaków i 4 pracowników przedszkola. Zdjęcia pokazują miłość i troskę opiekunów w stosunku do zwierzaków, a z opowieści uczestników konkursu wynika, że kochają i troszczą się o swoich podopiecznych nie tylko od święta, ale codziennie. Zapraszamy do konkursowej galerii!

MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK - GALERIA

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni figurkami kotków, ufundowanymi przez Komitet Rodzicielski. Dziękujemy za udział w konkursie.

ROZDANIE NAGRÓD - GALERIA