MAJ

24.05.2016 - WYCIECZKA DO HODOWLI STRUSI W LUBNIU

W dniu 24.05.2016 przedszkolaki z grupy ,,Jeżyki’’ brały udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego ,,NA ZAGRODZIE’’ w Lubniu. Przejazd autokarem został zasponsorowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Na miejscu dzieci zostały ugoszczone przez pana Dominika i panią Joannę Wojtanów. Dzieci miały możliwość zwiedzenia gospodarstwa i oglądania strusi afrykańskich i innych zwierząt domowych. Pan Dominik oprowadzając dzieci po gospodarstwie opowiadał o nich w bardzo ciekawy sposób. Przedszkolaki zobaczyły też młyn żarnowy, koło młyńskie. Po zwiedzaniu i dużej dawce wiadomości dzieci zostały poczęstowane pysznymi naleśnikami z serem i konfiturą oraz kompocikiem. Po części edukacyjnej nastąpił czas na relaks i zabawy w ogrodzie na licznych urządzeniach do zabaw. Po mile spędzonym czasie dzieci zmęczone jednak bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

WYCIECZKA DO HODOWLI STRUSI - GALERIA

11.05.2016 - FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I RELIGIJNEJ W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

Na tegorocznym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Religijnej w Rokicinach Podhalańskich, nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy "Jeżyki": Alicja Cholewa, Lilianka Klimecka, Lena Halama, Amelia Wsół, Zosia Zoń i Milenka Budna. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę "Samochody" (sł. i muz. Joanna Bernat). Udział w Festiwalu był dla dzieci okazją do wspólnej zabawy przy muzyce wraz z innymi przedszkolakami z okolicznych przedszkoli. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominki książkowe.

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - GALERIA

12.05.2016 - MYSZKI W GOSPODARSTWIE

Na ten dzień "Myszki" czekały z niecierpliwością. Pogoda od samego rana zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu. Na zaproszenie rodziców Julki i Gabrysi Koszarek, wybraliśmy się do ich gospodarstwa. Musieliśmy pokonać wysokie wzniesienie, co wymagało trochę wysiłku. Ale gdy doszliśmy do celu, widok jaki roztaczał się dokoła wynagrodził nam cały trud marszu. Państwo Koszarkowie oprowadzili nas po gospodarstwie. Zobaczyliśmy: konia, krowę, młodego byczka, króliki i gołębie. Dzieci mogły pokarmić i pogłaskać zwierzęta, a także pobawić się z małym szczeniaczkiem Puszkiem. A na odpoczynek zostaliśmy zaproszeni do ogrodu. Czekała tam na nas niespodzianka: piknik dla dzieci z trampoliną, zjeżdżalnią, balonami, kiełbaskami, słodyczami. Przedszkolaki tak świetnie dawno się nie bawiły. To było cudowne przedpołudnie. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Gospodarzom tego przedsięwzięcia: Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Koszarkom oraz ich córkom: Gabrysi i Julce serdecznie dziękujemy!

MYSZKI W GOSPODARSTWIE - GALERIA

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY - PORTRET WIOSNY

Konkurs plastyczny zorganizowany w naszym przedszkolu polegał na zbiorowym wykonaniu pracy pod tytułem "Portret Wiosny". Do konkursu zaprosiliśmy także dzieci z oddziałów zerowych ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Powstało 5 wspaniałych prac, dużego formatu (patrz galeria zdjęć). Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem. Wspólna praca była źródłem satysfakcji i radości. Pani Dyrektor nagrodziła wszystkie dzieła kolorowankami podłogowymi wielkiego formatu, do wspólnego kolorowania, ufundowanymi przez Komitet Rodzicielski. Wystawę konkursowych prac można zobaczyć w holu przedszkola.

MIĘDZYGRUPOWY KONKURS PLASTYCZNY - PORTRET WIOSNY - GALERIA

29.04.2016 - AKADEMIA PATRIOTYCZNA

Majowe Święta Narodowe to okazja do kształtowania w przedszkolakach poczucia tożsamości narodowej. Przez cały tydzień w przedszkolu poruszany był temat ojczyzny, symboli narodowych, tradycji, folkloru i naszej miejscowości. Dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska - moja ojczyzna" zorganizowanym pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej. W przedszkolu zorganizowano wystawę prac dzieci, a GOK ufundował dla przedszkolaków nagrody - pomoce dydaktyczne o tematyce patriotycznej ( książki, kolorowanki i zawieszki ). Podsumowaniem tej swoistej lekcji patriotyzmu była Akademia Patriotyczna ze zbiorową recytacją "Katechizmu polskiego dziecka", odśpiewaniem hymnu narodowego oraz uroczystym wywieszeniem flag. Po akademii przedszkolaki wspólnie z kierownictwem GOK-u wyruszyły w marszu pod pomniki pamięci narodowej, aby złożyć wiązanki. W ten sposób przedszkolaki wyraziły miłość do naszego kraju.

LEKCJA PATRIOTYZMU - GALERIA