MAJ

08.05.2017 - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Przedszkolaki z Raby Wyżnej kochają książki i lubią miejsca związane z książkami. W Dzień Bibliotekarza wybraliśmy się z kwiatami do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby złożyć życzenia pracownikom biblioteki.

W BIBLIOTECE - GALERIA

11.05.2017 -FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ I RELIGIJNEJ W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Religijnej zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich oraz Gminny Ośrodek Kultury. Przedstawicielami naszego przedszkola były dzieci z grupy "Jeżyki": Antoni Olszewski, Maximilian Minut, Jędrzej Bochnak, Michał Kantorowicz, Milena Budna, Lilianka Klimecka, Lena Halama, Amelka Wsół i Zosia Zoń, które zaśpiewały piosenkę "Magiczne miejsce". Jak co roku, przedszkolaki zostały bardzo mile przywitane przez panią dyrektor Danutę Faber. Po rozdaniu nagród, uroczystym podziękowaniu i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, dzieci zostały ugoszczone a następnie wzięły udział w dyskotece.

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - GALERIA

19.05.2017 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BAZY LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO W KRAKOWIE-BALICACH

Całym przedszkolem udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Naszym celem była 8 Baza Lotnictwa Transportowego im płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Krakowie Balicach. Na miejscu zwiedziliśmy salę poświęconą historii lotnictwa transportowego. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca i misja żołnierzy - lotników. Głównym i najbardziej ekscytującym punktem programu naszej wycieczki, była możliwość zwiedzania samolotów wojskowych. Każde dziecko mogło zasiąść za stery samolotu w kabinie pilota. Dużo radości sprawiła dzieciom obserwacja startujących z lotniska samolotów i oglądanie samolotów w hangarze. Na koniec tego gorącego i fascynującego dnia żołnierze przygotowali nam niespodziankę: chłodny prysznic z wojskowego wozu strażackiego. Podziękowania za pomysł, pomoc i zaangażowanie w organizację tej ciekawej wycieczki należą się panu Andrzejowi Biaduniowi - tatusiowi Agatki z grupy "Zajączki".

W BAZIE LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO - GALERIA

24.05.2017 -BLISKIE SPOTKANIE Z AGAMĄ BRODATĄ

Starszaki z grup: Misie i Myszki miały okazję poznać Bellę - agamę brodatą. Ta niezwykła jaszczurka przybyła do przedszkola ze swoimi właścicielami i opiekunami: Ksawerym i jego mamą Anną Antolak. Pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób opiekuje się tym niezwykłym zwierzakiem. Przedszkolaki poznały parę szczegółów dotyczących życia agamy. Zobaczyły jak je mączniaki i sałatę, dowiedziały się co lubi robić na co dzień i jak spędza swój czas. W środowisku naturalnym agamy żyją na pustyni, lubią ciepło i są wrażliwe na zmiany temperatur. Dziękujemy za to ciekawe spotkanie.

JASZCZURKA W PRZEDSZKOLU - GALERIA

25.05.2017 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM SCENICZNYCH W RABIE WYŻNEJ

25.05.2017r. odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Małych Form Scenicznych w Domu Parafialnym w Rabie Wyżnej. Całą uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Przedszkola Gminnego w Rabie Wyżnej, Bernadeta Stopka, która przywitała przybyłych gości: przedszkolaków oraz ich opiekunów z ośmiu przedszkoli z naszej gminy i okolic. Prezentacje umiejętności artystycznych rozpoczęli gospodarze czyli przedszkolaki z Raby Wyżnej, z grupy "Sówki", pod opieką pani Jolanty Trybuły-Fic z przedstawieniem "Muchomorek". Mali artyści to: Emilka Luberda, Kornelia Chlebek, Nikola Drążewska, Kamilka Chrobak, Jaś Wójtowicz oraz Ksawery Lubiński. Następnie swoje prezentacje przedstawili aktorzy z pozostałych przedszkoli: Jabłonka "Kopciuszek", Spytkowice "Cztery kółka", Podwilk "Wiosna", Rokiciny Podhalańskie "Żyj z przyrodą w zgodzie", Skawa "Szczeniak Tropek", Sieniawa "Bajka o misiu, niezłym rozbójniku" oraz Orawka "Kopciuszek". Dzieci uczestniczące w przeglądzie,śmiało możemy nazwać małymi aktorami. Poziom ich zdolności przekroczył oczekiwania wychowawców. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na uczestników czekał słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną oraz nagłośnienie zapewnił pan Artur Szpałek, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Każde przedszkole otrzymało dyplom, a każdy mały aktor nagrodę - "Baśniowy zamek". Nagrody dla przedszkolaków ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

PRZEGLĄD TEATRALNY - GALERIA

26.05.2017 - DZIEŃ MAMY I TATY

Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość Dnia Mamy i Taty do Domu Parafialnego. Na scenie każda grupa zaprezentowała program artystyczny, pełny śpiewu, tańca i humoru. Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.

DZIEŃ MAMY I TATY - GALERIA

29 i 30.05.2017 - PRZEDSZKOLAKI W ODDZIALE ZEROWYM

Kolejne zetknięcie się przedszkolaków ze Szkołą Podstawową miało miejsce na zaproszenie pani Barbary Szynalik z oddziału zerowego. Misie i Myszki spotkały się ze swoimi starszymi kolegami, aby lepiej poznać swoje przyszłe środowisko. Zerówkowicze przyjęli nas miło i radośnie, przygotowując dla przedszkolaków specjalne przedstawienie i zapraszając do wspólnego rysowania. Przedszkolaki odwiedziły także szkolną bibliotekę i czytelnię - cudowne miejsce, w którym dorośli czytają dzieciom. Szkoła bardzo nam się spodobała.

PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE - GALERIA