Herb Gminy MAŁOPOLSKI ROK PRZEDSZKOLAKA W RABIE WYŻNEJ

Przedszkole w Rabie Wyżnej, co roku podejmuje różne inicjatywy mające na celu promocję edukacji przedszkolnej. Dyrektor przedszkola, pani Bernadeta Stopka zadbała o to, żeby w tym szczególnym dla przedszkoli roku, tych przedsięwzięć było jeszcze więcej.

W GRUDNIU najstarsze przedszkolaki (6-latki) zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w Jasełkach pt: „Witamy Boże Dzieciątko”, na scenie Domu Parafialnego. Widownia licznie zapełniła się mieszkańcami Raby Wyżnej, a szczególnie emerytami, rencistami oraz uczniami Szkoły Podstawowej.

W STYCZNIU wszystkie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny „Kolędujemy dla Babci i Dziadka” w Remizie Strażackiej. Występy dzieci spotkały się zachwytem widzów, a o żywym zainteresowaniu świadczą artykuły w prasie lokalnej („Wieści Rabiańskie”).

W LUTYM w przedszkolu odbył się Wielki Bal Karnawałowy otwarty dla wszystkich chętnych przyszłych przedszkolaków. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, a starsze przedszkolaki miały okazję pochwalić się umiejętnościami tanecznymi zdobytymi podczas przedszkolnych lekcji tańca.

Kolejne przedsięwzięcie to pomysł otwarcia w przedszkolu biblioteki. Aby zgromadzić odpowiednią ilość książek zorganizowaliśmy akcję „Podaruj Książkę Przedszkolakowi”. Akcja przeprowadzona była w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, w Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce, w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej oraz wśród rodziców. Starsi koledzy z radością podzielili się książkami, z których już wyrośli, a i rodzice hojnie odpowiedzieli na akcję. W efekcie zgromadziliśmy prawie 400 pozycji książkowych. W MARCU odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki. Gośćmi specjalnymi byli: Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej, pani Joanna Słodyczka oraz rabiańska poetka ludowa Izabela Zającówna. Uroczystości otwarcia biblioteki towarzyszył konkurs „Moja własna bajka”, polegający na rodzinnym tworzeniu książek. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali przepiękne książeczki, które można było obejrzeć na wystawie w przedszkolu. Później wystawa została przeniesiona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej.

Dzieci z naszego przedszkola pojawiają się nie tylko, na rabiańskich scenach, ale i w różnych instytucjach. Byliśmy już w Urzędzie Gminy, na Poczcie, w Gimnazjum im.Jana Pawła II, w Gminnej Bibliotece Publicznej, często spacerujemy ulicami Raby Wyżnej. Ściśle współpracujemy ze Szkołą Podstawową, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Nadleśnictwem.

Na zakończenie Roku Przedszkolaka, w czerwcu planujemy zorganizowanie uroczystości „Przegląd wiedzy o niektórych krajach Unii Europejskiej” wspólnie z Przedszkolem w Sieniawie, dla dzieci ze wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Szkół Podstawowych z naszej gminy oraz gmin sąsiadujących.

Opracowała: K. Stolarczyk

MAŁOPOLSKI ROK PRZEDSZKOLAKA W RABIE WYŻNEJ - GALERIA