MARZEC

03.03.2009 - TEATRZYK „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA”

Magia teatru po raz kolejny sprawiła, że dzieci mogły przenieść się w bajkowy świat. Tym razem wraz z sympatycznym Doktorem trafiły do Afryki, aby pomagać chorym zwierzętom. Spektakl bardzo się podobał, a dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, wcielając się w role: piratów, kucharki czy pielęgniarki.

SPEKTAKL TEATRALNY "DOKTOR DOLITTLE" - GALERIA
13.03.2009 - KONKURS RODZINNY „MOJA WŁASNA BAJKA”

Konkurs polegał na napisaniu własnej opowieści lub bajki, bogato ilustrowanej rysunkami dzieci. W konkursie wzięły udział 32 rodziny, które stworzyły 33 niepowtarzalne, przepiękne książeczki. Jury konkursowe zachwycone pomysłowością i wykonaniem książeczek, przyznało wszystkim równorzędne nagrody (nagrody książkowe). Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Oto nasi wspaniali pisarze:

Klimas Oliwia „Przygody Bartka”
Deja Adrian „Moja przygoda piratami"
Kurek Beata „Siostrzyczki”
Mąka Ola „Zabawy na śniegu”
Cieślak Kuba „Nieziemska przygoda”
Chlipała Karolina „Karolinka w królestwie Pani Wiosny”
Piczak Marysia „Rodzina Piłeczka w Polsce”
Stelmaszczyk Agnieszka „Wesoła łąka”
Kołodziejski Kuba „Szczęśliwe miasteczko”
Dziechciowska Patrycja „Motylek”
Trela Kacper „Zaginiona przygoda”
Krauzowicz Ola „Niezwykła podróż Świergotki”
Kępa Łukasz i Kępa Konrad – bez tytułu
Skawska Marcelina „Mała Syrenka ratuje delfina Roniego”
Głowacz Julka „Zagubiony chłopiec”
Sołtys Olga „Badamy słońce”
Luberda Wiktoria „Trzej przyjaciele”
Kaczor Filip „Wystraszony misiaczek”
Stopka Gabrysia „Zaczarowany pies”
Stoch Małgosia „Wesoła kraina”
Łączkowska Iza „Wymarzona siostra”
Czyszczeń Zuzia „Zaginiona pszczółka’
Kowal Klaudiusz „Historyjka o rycerzyku i smoku”
Konieczny Mateusz „Bohaterski delfinek Dipo”
Plewa Dawid „Psia rodzinka”
Piechowicz Ola „Przyjaciele”
Chryc Marcelinka „Wesoły baranek”
Okular Karolina „Mała Syrenka”
Barcik Ola „Przygoda syrenki Różyczki”
Kubińska Małgosia „Bajka o dziewczynce i kotkach”
Dytlof Zuzia „Syrenka Zuzanna i meduza”
Bala Klaudia„O Klaudii”

Wszystkie konkursowe książki można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w przedszkolu. Zapraszamy!!!

KONKURS "MOJA WŁASNA BAJKA" - GALERIA
13.03.2009 - OTWARCIE BIBLIOTEKI PRZEDSZKOLNEJ

Biblioteka przedszkolna już otwarta! Uroczystość otwarcia uświetniły swoją obecnością: kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej, a zarazem poetka pani Joanna Słodyczka oraz rabiańska poetka ludowa Izabela Zającówna. Obie panie zaprezentowały swoją twórczość literacką i opowiedziały o pasji pisania wierszy. Najstarsze przedszkolaki pochwaliły się umiejętnością recytacji wierszy. Pani Iza, rodowita góralka, przybyła na przedszkolną uroczystość w przepięknym stroju góralskim, chcąc przybliżyć najmłodszym rabianom kulturę Podhala. W prezencie od poetki otrzymaliśmy "Najpiękniejsze baśnie świata i Polski" oraz jej tomik wierszy "Góralskie niebo", a także mnóstwo słodyczy. Uroczystość zakończyła się symbolicznym przecięciem wstęgi i wrota do królestwa baśni i bajek zostały otwarte.

OTWARCIE BIBLIOTEKI PRZEDSZKOLNEJ - GALERIA
24.03.2009 - TEATRZYK „O PROSIACZKU BRUDASKU”

Teatrzyk SKRZAT przybył do naszego przedszkola, aby przypomnieć dzieciom, że czystość to zdrowie. Mali widzowie z zapartym tchem śledzili perypetie prosiaczka, a na koniec pomogli mu uciec przed groźnym wilkiem.

O PROSIACZKU BRUDASKU - GALERIA
24.03.2009 - MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W JABŁONCE

W przedszkolu w Jabłonce odbył się IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY. Nasze przedszkole reprezentował Jasiu Smółka, który udał się do Jabłonki wraz z panią Dyrektor Bernadetą Stopka. Jaś wystąpił przed liczną publicznością recytując wiersz Wandy Czubernatowej "Wesoły Jędruś". Jury konkursowe nagrodziło Jasia dyplomem i nagrodą książkową. Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI - GALERIA
24.03.2009 - PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM

Dzieci z grupy Krasnale uczestniczyły w doświadczeniach przyrodniczo-chemicznych w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej. Przedszkolaki zostały zaproszone przez nauczycielkę chemii panią mgr Dorotę Knap i gimnazjalistów z kl.III. Młodzież wykonywała doświadczenia, w których mogły uczestniczyć także przedszkolaki. Dzieci miały okazję spróbować swoich umiejetności związanych z procesami zachodzącymi w przyrodzie.

Dziękujemy gimnazjalistom i nauczycielom za zaproszenie nas do swojej pracowni przyrodniczo-chemicznej.

ZAPRASZAMY NA STRONĘ GIMNAZJUM - KLIK
25.03.2009 - ZERÓWKOWICZE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Krasnale i Misie wzięły udział w IX Wiosennym Konkursie Recytatorskim „POWITANIE WIOSNY” przygotowanym przez panie i uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Konkurs odbył się na sali gimnastycznej, która wyglądała jak najpiękniejsza wiosenna łąka. Nad przebiegiem konkursu czuwała Pani Dyrektor, a występ dzieci oglądali przybyli rodzice. Dzieci z każdej klasy, przebrane w przepiękne wiosenne stroje przedstawiały piosenki oraz wiersze. Nasze przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę "Maszeruje Wiosna" a dziewczynki przebrane za Panią Wiosnę recytowały wiersze. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim grupom dyplomy oraz prezenty wiosenne. Po konkursowych emocjach zostaliśmy zaproszeni na smaczny poczęstunek i wesołą wiosenną zabawę.

WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI - GALERIA
26.03.2009 - WIOSENNE KĄCIKI PRZYRODY POD HASŁEM „SZANUJ ZIELEŃ”

Mimo zimowej aury za oknem w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo wiosennie.To za przyczyną przepięknych kącików wiosennych, które w każdej sali wykonały dzieci wraz ze swoimi paniami. Kąciki mają przypominać przedszkolakom o szanowaniu roślin. Pani Dyrektor, w towarzystwie samej Pani Wiosny dokonała przeglądu kącików i wręczyła każdej grupie wiosenny dyplom. Dzieci miały okazję zaprezentować obu paniom piosenki i wiersze. Wiosna obiecała, że zostanie z nami i wygoni mroźną Zimę daleko, daleko. Trzymamy za słowo!

WIOSNA W PRZEDSZKOLU - GALERIA
31.03.2009 - PRZEGLĄD TANECZNY W SKAWIE

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w Przeglądzie Tanecznym organizowanym przez Przedszkole Gminne w Skawie. Nasza reprezentacja to dziewczynki z grup Słoniki i Dinusie: Patrycja Trzop, Paulina Antolak, Beata Kurek, Ola Mąka, Karolina Chlipała, Marcelina Skawska, Karolina Jasnocha, Ola Bochnak, Ola Krauzowicz, Marysia Piczak. Przygotowaniem do konkursu zajęła się pani Marta Zoń. Dziewczyny tańczyły rewelacyjnie. Swoim tańcem wywalczyły dyplom i nagrody indywidualne. Rywalizację taneczną urozmaiciła wspólna zabawa nauczycieli, rodziców i dzieci

KONKURS TAŃCA - GALERIA