PAŹDZIERNIK

02.10.2008 - WYCIECZKA 5-LATKÓW NA POCZTĘ

Dinusie i Słoniki wraz ze swoimi paniami, odwiedziły Urząd Pocztowy w Rabie Wyżnej. Dowiedziały się ile ważnych spraw można na poczcie załatwić i jak to można uczynić. Obserwując pracę pań, dzieci przekonały się, jak odpowiedzialna i trudna to praca.

LISTY I LISTKI - GALERIA
07.10.2008 - BAŚNIOWA KAPELA "POTRZEBUJĄ NAS KASZTANY, CZYLI TROPICIELE NA TROPIE SZROTÓWKÓW KASZTANOWCOWIACZKÓW"

Kolejny już raz gościliśmy w naszym przedszkolu zaprzyjaźniony zespół muzyczny "Baśniowa kapela". Tym razem muzycy przybyli do nas z ważnym apelem: RATUJCIE KASZTANY !!! Śpiewająco uświadomili nam, że jedynym sposobem na pozbycie się larw groźnego szkodnika, który od kilku lat atakuje kasztanowce w Polsce jest spalenie jesienią wszystkich opadłych liści. A więc do dzieła !
BAŚNIOWA KAPELA - TROPICIELE - GALERIA

10.10.2008 - WYCIECZKA DO LASU

W piątkowe przedpołudnie wszystkie przedszkolaki wyruszyły do lasu na poszukiwanie Jesieni. Wyprawa nie była łatwa, trzeba było pokonać wysokie wzniesienie. Jednak trud się opłacił: widoki były cudowne, a las przywitał pięknymi kolorami (szczegóły w galerii).

WYCIECZKA DO LASU - GALERIA
14.10.2008 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Tradycją naszego przedszkola jest uroczyste przyjęcie do grona przedszkolaków, dzieci, które we wrześniu przekroczyły mury przedszkola po raz pierwszy. Były wystepy dzieci, dyplomy, medale, a nowopasowani przedszkolacy musieli przejść trudną próbę samodzielności, przygotowaną przez panią Jolę. Na koniec słodką ucztę przygotowali swoim pociechom rodzice.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GALERIA
16.10.2008 - 6-LATKI NA UROCZYSTOŚCI ŚLUBOWANIA KLAS I W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 16 października dzieci z zerówek (Misie i Krasnale) uczestniczyły w ślubowaniu klas I. Dzieci z przedszkola z zaciekawieniem i uwagą obserwowaly swoich starszych kolegów ze szkoły, którzy zdobywali kolejne oznaki mające być przepustką do zostania prawdziwym pierwszoklasistą. Po skończonej uroczystości, przedszkolaki wręczyły upominki pierwszakom, a Pani Dyrektor z przedszkola złożyła uczniom życzenia.

21.10.2008 - 5-LATKI W GMINNEJ BIBLIOTECE

W piękny jesienny dzień Słoniki i Dinusie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej. Pani Joanna Słodyczka (kierownik biblioteki), wyjasniła dzieciom, co to jest biblioteka i jak z niej korzystać. Przedszkolaki obejrzały kącik przeznaczony dla dzieci i poznały regulamin korzystania z kącika.

W BIBLIOTECE GMINNEJ - GALERIA
22.10.2008 - TEATRZYK KUKIEŁKOWY „KOCMOŁUSZEK”

Teatr lalek BAJKA z Nowego Sącza przybył do przedszkola ze spektaklem „Kocmołuszek”. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa. Cel bajki to promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Piękne dekoracje, duże oryginalne kukiełki i dialogi pełne humoru sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem (szczegóły w galerii).

TEATRZYK "KOCMOŁUSZEK" - GALERIA
24.10.2008 - KONKURS MIĘDZYGRUPOWY - JESIENNY KĄCIK PRZYRODY POD HASŁEM: „LAS DOMEM ZWIERZĄT”

„Poszły dzieci do lasu
narobiły hałasu.
Spłoszyły się zwierzęta.
Las lubi ciszę.Pamiętaj!”

O tym, że las jest domem zwierząt, przedszkolaki nigdy nie zapomną. Wraz ze swoimi paniami wykonały prześliczne kąciki przyrody.Komisja konkursowa miała trudne zadanie (Kto nie wierzy, niech zajrzy do naszej galerii). Wszystkie grupy zasłużyły sobie na nagrody, które uroczyście wręczyła pani Dyrektor.

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY - GALERIA
28.10.2008 - 6-LATKI NA ZŁOMOWISKU

Dnia 28 października dzieci z grup: Krasnale i Misie odwiedziły miejscowe złomowisko. Na miejscu dzieci zobaczyły samochody przeznaczone do zezłomowania, różne metalowe przedmioty oraz metale kolorowe. Dzieci spotkały się z pracownikiem złomowiska, który opowiedział im o pracy ludzi i maszyn. Na złomowisku specjalne maszyny prasują metal i zamieniają go w kostki złomu, które są wywożone do huty i tam przetapiane. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i z ciekawością przyglądały się pracy na złomie.

NA ZŁOMOWISKU - GALERIA
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY PT.„JESIENNY BUKIET”

Nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem: Jesienny bukiet. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej przyrody. Na konkurs wpłynęły prace z przedszkoli z Rokicin Podhalańskich, z Sieniawy, ze Skawy, ze Spytkowic, z Jabłonki, z Raby Wyżnej oraz ze Szkoły Podstawowej z Raby Wyżnej. Wszystkie prace udowodniły, że jesień to przepiękna i kolorowa pora roku, dlatego wszystkie zostały nagrodzone. Wystawę można zobaczyć w holu naszego przedszkola ( lub w galerii). Serdecznie zapraszamy!

JESIENNE BUKIETY - GALERIA