PAŹDZIERNIK

08.10.2013 - WYCIECZKA STARSZAKÓW DO APTEKI

Korzystając z zaproszenia państwa Sęk, Dinusie i Krasnale odwiedziły aptekę. W aptece dzieci dowiedziały się kilka ważnych rzeczy na temat lekarstw. Zobaczyły naczynia i narzędzia do wykonywania leków, a nawet spróbowały swoich sił w wytwarzaniu maści w specjalnym moździerzu. Przedszkolaki dowiedziały się, jak oznakowane są lekarstwa i że niektóre leki w nadmiarze mogą zaszkodzić. Pani mgr Zofia Piekarska cierpliwie odpowiadała na trudne pytania przedszkolaków. Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane upominkami i pysznymi lizakami witamisiami. Do przedszkola wróciliśmy z przekonaniem, że apteka im. Jana Pawła II to miejsce, gdzie nie tylko kupuje się lekarstwa, ale można zmierzyć sobie ciśnienie krwi a miłe panie farmaceutki służą poradą. Jest to też miejsce przyjazne dzieciom. Dziękujemy rodzicom Alessandry za zaproszenie.

PRZEDSZKOLAKI W APTECE - GALERIA

10.10.2013 - WIZYTA U STRAŻAKÓW

Pan Zbigniew Cieślik - strażak - tata Mateusza z grupy Zajączki, zaprosił przedszkolaków do Remizy Strażackiej. Strażacy opowiadali dzieciom o ich pracy, pokazywali sprzęt ratowniczy i wozy strażackie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt, mierzyły ubrania strażaków, włączały syrenę i trzymały węża z wodą. Każdy przedszkolak mógł wejść do samochodu strażackiego i poczuć się prawdziwym strażakiem. Po powrocie do przedszkola dzieci bardzo zadowolone opowiadały o tym, co zobaczyły. Dziękujemy strażakom - ochotnikom!

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW - GALERIA

KONKURS PLASTYCZNY - MIŚ BOHATER KSIĄŻKOWY

W konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia wzięło udział 53 dzieci: 18 Dinusiów, 14 Krasnali, 12 Misiów, 5 Jeżyków i 4 Zajączki. Wszystkie prace zgromadzono na wystawie w holu przedszkola. Wystawa zachwyca różnorodnością technik i pomysłowością. Mali artyści zostali nagrodzeni maskotkami misia, które wręczał im uroczyście żywy misiaczek w asyście Pani Dyrektor.

MIŚ - BOHATER KSIĄŻKOWY - GALERIA

16.10.2013 - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Zgodnie z przedszkolną tradycją w październiku wszystkie dzieci zostają uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków. Każda grupa po prezentacji swoich hymnów i grupowych wierszy została pasowana przez panią Dyrektor. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały książeczki. Niespodzianką uroczystości był teatrzyk kukiełkowy "O księciu zaklętym w żabę".

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GALERIA

21.10.2013 - CYRK

Dużo radości, zabawy i śmiechu zafundował przedszkolakom Cyrk SZOK. Dzieci świetnie się bawiły i uczestniczyły w przedstawieniu cyrkowym.

CYRK W PRZEDSZKOLU - GALERIA

23.10.2013 - WYCIECZKA DO LASU

Korzystając z pięknej pogody starsze grupy wybrały się do lasu. Dinusie, Krasnale i Misie po pokonaniu wysokiej góry, hasały po lesie, poznawały drzewa i szukały jesiennych skarbów. Obserwowaliśmy jak radzą sobie mrówki w swoim mrowisku. Udało nam się znaleźć grzyba jadalnego - tylko jednego, ale za to olbrzymiego. Podziwialiśmy także panoramę Raby Wyżnej, a widoczność tego dnia była wspaniała. Zapraszamy do galerii zdjęć po szczegóły. Dziękujemy rodzicom i dziadkowi za pomoc w czasie wycieczki.

W LESIE- GALERIA