PAŹDZIERNIK:

06.10.2015 - WYCIECZKA DO NOWEGO TARGU NA ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT

Nasze przedszkole uczestniczyło w obchodach Światowego Tygodnia Zwierząt w Nowym Targu. Dzieci z grup: Misie i Myszki wzięły udział w spotkaniach z ekspertami, zorganizowanymi w MOK-u w Nowym Targu. Cykl spotkań przybliżający dzieciom zagadnienia świata zwierząt poprowadzili: Dominika Hamrol, Małgorzata Wesołowska – Fundacja „Zmieńmy Świat” Oddział Nowy Targ, Dariusz Babiak – Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Małgorzata Kot – Tatrzański Park Narodowy, Maria Gąsienica – hodowla „Mały Smok”. Przedszkolaki poznały zwierzęta z Tatrzańskiego Parku Narodowego, doświadczyły kontaktu z psami i nauczyły się właściwego podejścia do psa. Nasze przedszkole dołączyło do akcji "Psia miska dla schroniska". Zebrane w przedszkolu miski i karmę dla zwierząt przekazaliśmy Fundacji "Zmieńmy Świat".

MOK NOWY TARG
FUNDACJA ZMIEŃMY ŚWIAT
ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT - GALERIA

08.10.2015 - Z WIZYTĄ W REMIZIE STRAŻACKIEJ

Do tradycji naszego przedszkola można śmiało zaliczyć coroczne wizyty przedszkolaków w Remizie Strażackiej. Z inicjatywy Pana Zbigniewa Cieślika strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej zapraszają dzieci do remizy, aby pokazać im sprzęt strażacki. W tym roku przedszkolaki przekonały się, że rola strażaków nie kończy się na gaszeniu pożarów. Strażacy służą pomocą w różnych trudnych sytuacjach. Oglądając pokaz ratowniczy w czasie symulowanego wypadku samochodowego, doświadczyliśmy tego na własne oczy. Wszystkim Strażakom Ochotnikom gorąco dziękujemy!

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI - GALERIA

12.10.2015 - SPEKTAKL TEATRALNY "RYCERZ I BESTIA"

Wspólnie z kolegami z oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej, przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa przedstawił dzieciom sztukę o ochronie środowiska i higienie osobistej. Rycerz Walduś w przyjazny dla dzieci sposób przedstawił trudny temat recyklingu i i ekologii.

TEATRZYK "RYCERZ I BESTIA" - GALERIA

14.10.2015 - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Tradycji stało się zadość. Dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor w obecności rodziców. Każda grupa przygotowała krótki występ, po którym nastapił test przedszkolaka i uroczysta przysięga. Każdy przedszkolak otrzymał prezent w postaci maskotki jeżyka.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GALERIA