PAŹDZIERNIK
02.10.2017 - PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Nie pierwszy raz nasze przedszkolaki odwiedzają strażaków, ale za każdym razem towarzyszą tej wizycie ogromne emocje. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabie Wyżnej to ludzie na medal !!! Ich wiedza i umiejętności oraz bezinteresowne zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy dzieciom są bezcenne. Pan Zbigniew Cieślik wraz ze swoimi kolegami strażakami przybliżyli dzieciom tajniki pracy strażaków, a nawet pokazali jak gaszą prawdziwy pożar. Przedszkolaki przekonały się, jaka odpowiedzialna i ważna jest rola strażaków, którzy ratując ludzi i ich mienie, muszą bardzo dużo umieć i być sprawni fizycznie. Dziękujemy strażakom - tatusiom: Paweł Budny, Karol Smółka, Daniel Zięba i Zbigniew Cieślik za pomoc w organizacji tego spotkania.

W REMIZIE STRAŻACKIEJ - GALERIA

05.10.2017 - AUTOKAROWA WYCIECZKA 6-LATKÓW DO PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ "WIOSKI ŚWIATA" W KRAKOWIE

Grupa Myszki razem z Oddziałami Przedszkolnymi ze Szkoły Podstawowej wybrały się na wycieczkę do "Wiosek Świata". Jest to Park Edukacji Globalnej w formie wielkoformatowej mapy świata z oryginalną architekturą i sztuką rękodzielniczą. Przedszkolaki miały okazję podróżować po odległych zakątkach świata, poznając życie i kulturę najbiedniejszych środowisk poszczególnych kontynentów. Myszki najwięcej czasu spędziły w Afryce, gdzie poznawały życie ghańskiej wioski, uczestnicząc w zabawach i pokazach. Nasze dzielne przedszkolaki, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, z zaangażowaniem odwiedzały kolejne kontynenty: Australię i papuaski dom na palach, Azję, gdzie doiły jaka, Amerykę Północną i indiańską wioskę, Amerykę Południową z plującą lamą oraz Arktykę i igloo, które zrobiło największe wrażenie. Na koniec udaliśmy się do sklepu misyjnego "Skarby Świata", gdzie nabyliśmy pamiątki - oryginalne rękodzieło z Afryki i Ameryki Południowej. Nie żałowaliśmy pieniążków, gdyż dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie projektów misyjnych, a zwiedzając "Wioski Świata" przekonaliśmy się ile dzieci na świecie potrzebuje pomocy, aby móc się uczyć i godnie żyć.

WYCIECZKA - GALERIA

09.10.2017 - MYSZKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ - UDZIAŁ W AKADEMII "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Najstarsza grupa - "Myszki" została zaproszona do Szkoły Podstawowej na Akademię poświęconą akcji sprzątania świata. Przedszkolaki obejrzały okolicznościowe przedstawienie w wykonaniu uczniów oraz film edukacyjny na temat segregacji śmieci.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ - GALERIA

11.10.2017 - MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Zwierząt nasze przedszkole przyłączyło się do zbiórki misek dla psów organizowanej przez MOK w Nowym Targu. Inicjatorką tej akcji była pani Sylwia Jurzec-Wójciak. W zaledwie tydzień udało się zebrać 29 misek, które trafią do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu.

Nasze przedszkolaki mają wielkie i dobre serduszka - w imieniu bezdomnych zwierząt dziękujemy za wsparcie.

Chojność przedszkolaków nagrodzona została dyplomami i naklejkami "Przyjaciel zwierząt". Nasze przedszkole bierze także udział w projekcie "Bliżej pieska" mającym na celu uczenie dzieci wrażliwości i empatii wobec zwierząt, jako naszych braci mniejszych.

ZBIERAMY MISKI DLA BEZDOMNYCH PSÓW - GALERIA

17.10.2017 - POLSKA NASZA OJCZYZNA - LEKCJA PATRIOTYCZNA

Przedszkolaki miały okazję utrwalić sobie wiedzę na temat naszego kraju. Podczas prelekcji dzieci wykonywały różne zadania związane z wiedzą o Polsce. Największą atrakcją była możliwość założenia żołnierskiego munduru.

LEKCJA PATRIOTYCZNA - GALERIA

19.10.2017 - JESIENNA WYCIECZKA DO LASU

Korzystając z pięknej słonecznej pogody, starsze grupy wybrały się do pobliskiego lasu. Jesienny las powitał wszystkich pięknymi kolorami. Spotkanie z leśniczym Andrzejem Antolakiem i podleśniczym Robertem Skawskim było okazją do utrwalenia sobie zasad zachowania się w lesie. Była też pieczona kiełbaska i zabawy na polance. Uwielbiamy takie zajęcia w terenie. Podziękowania dla Leśnictwa z Raby Wyżnej za prezenty dla przedszkolaków: odznaki "Przyjaciela lasu" i książeczki o lesie.

JESIENNA WYCIECZKA DO LASU - GALERIA

JESIENNE HARCE W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE
W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE - GALERIA

25.10.2017 - WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów są dla przedszkolaków zawsze fascynujące i ciekawe. Tym razem w przedszkolu gościliśmy policjanta mł. asp. Pawła Sewioło. Dzieci miały okazję zobaczyć akcesoria potrzebne policjantowi w pracy. Pan policjant przypomniał przedszkolakom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Aby utrwalić sobie wiedzę, dzieci otrzymały edukacyjne kolorowanki. Dziękujemy za to spotkanie.

POLICJANT W PRZEDSZKOLU - GALERIA