ROK SZKOLNY 2007/2008

02.10.2007 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W tym dniu w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Do grona przedszkolaków dołączyły dzieci, które do naszego przedszkola zaczęły chodzić dopiero od tego roku. Ale nie tylko dzieci zostały uroczyście pasowane przez pania dyrektor- od września tego roku pracują i nas dwie nowe panie: Jolanta Trybuła i Irena Szewczyk. Jak nakazuje tradycja, one również musiały zdać egzamin, aby zostać WESOŁYMI I ODWAŻNYMI NAUCZYCIELKAMI. Swoje zadanie – wypicie soku z jednej cytryny- wykonały z uśmiechem na ustach, dlatego zostały nagrodzone gromkimi brawami, jak również dyplomem od pani dyrektor. Na koniec, aby nieco osłodzić uroczystość wszyscy dostali słodkiego batonika.

3.10.2007 BAŚNIOWA KAPELA „ŚWIAT MÓWI DO NAS KOLORAMI”

Jak co roku, tak również i w tym tego dnia odwiedził nas duet małżeński „Baśniowa Kapela” z nowym koncertem, poświeconym wybranym krajom należącym do Unii Europejskiej pod nazwą: „Świat mówi do nas kolorami. W sposób ciekawy i przystępny artyści pokazali przedszkolakom główne symbole i zwyczaje wybranych Państw Europy. Jak zwykle było głośno i bardzo wesoło. Na koniec dzieci dostały od artystów kolorowani z głównymi bohaterami spotkania- świstakami, które tunelami wędrowały po krajach Unii Europejskiej.

11.10.2007 JESTEŚMY W TEATRZYKU RABCIO NA PRZEDSTAWIENIU PT. „KUM I PLUM”

W jesienny poranek, po śniadaniu wybraliśmy się do Rabki na przedstawienie pt,, Kum i plum”. Niektóre dzieci miały okazje po raz pierwszy być w profesjonalnym teatrze lalek. Tym razem przedstawienie różniło się od innych, gdyż oprócz gry aktorskiej, występowały lalki oraz animacja filmowa. Dzieci uzyskały odpowiedź na pytania, które często zadają swoim rodzicom tzn. Co w życiu jest najważniejsze?

28.10.2007 KIERMASZ JESIENNYCH PRZETWORÓW

W niedzielne popołudnie w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i ich rodzin. Rodzice spisali się na medal i przybyli do przedszkola bardzo licznie zabierając ze sobą najbliższych. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała nowa Pani dyrektor Bernadeta Stopka, która poinformowała zebranych, w jakim celu ten dzień został zorganizowany. Każda grupa przedszkolaków wystąpiła w krótkich programach artystycznych, aby umilić ten czas rodzicom i gościom przybyłym do przedszkola. Wystąpili gościnnie młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej prowadzeni przez Panią Małgorzatę Lewandowską. Wysłuchaliśmy również koncertu skrzypcowego młodego trzecioklasisty Patryka Bali. Po wszystkich występach przyszedł czas na udział w kiermaszu i skorzystania z atrakcji zorganizowanych zebranym. Stoisko z przetworami z domowych spiżarni cieszyło się powodzeniem wśród mamuś, a zwłaszcza przepisy umieszczone na słoikach, które przed kupieniem były wnikliwie czytane. Nasze panie Nauczycielki spisały się świetnie w nowym zawodzie, obsługując klientów, a nawet doradzając kupno ciekawych i zupełnie nowych przetworów, które nigdzie w sklepach są nie dostępne, tylko u nas. Dzieciakom sprawiła wiele radości fantastyczna loteria fantowa, która cieszyła się nie tylko powodzeniem u nich ale również u rodziców. Przedszkolaki wykupiły prawie wszystkie fanty, każdy był zadowolony z niespodzianki, którą wylosował. Rodzice mogli zmierzyć sobie poziom ciśnienia krwi, u naszych zaprzyjaźnionych pielęgniarek- Pani Ani Pałasz oraz Pani Irenki Domalik. Świetną atrakcją było malowanie jesiennych tatuaży przedszkolaczkom przez Panią Jolantę Trybuła. Nikt w tym dniu oczywiście nie był głodny, gdyż bufet przedszkolny zaopatrzyły nasze fantastyczne i świetne kuchareczki- Mamusie. Wypieki były palce lizać. Kto u nas nie był tego dnia w przedszkolu niech żałuje. Rodzice mieli możliwość pobawić się wspólnie z dziećmi przy muzyce. Naprawdę było fantastycznie. Zebrane fundusze zostały skrupulatnie przeliczone przez Radę Rodziców. Na wiosnę pieniądze zostaną wykorzystane do zakupu sprzętu rekreacyjnego dla przedszkolaków.

AKCJA PRZEDŚWIĄTECZNA: „ZRÓBMY COŚ DOBREGO DLA BLIŹNIEGO SWEGO”

Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami włączyły się w akcję organizowaną przez Oddział Charytatywny działający przy parafii, który jak co roku organizuje zbiórkę darów dla potrzebujących. W ramach programu wychowawczego w naszym przedszkolu przyłączyliśmy się do tej akcji, ucząc dzieci dobroci i umiejętności dzielenia się z drugim człowiekiem wspólnie z rodzicami podzieliły się różnymi darami. W koszu były, zatem zabawki, słodycze, ubrania oraz produkty do przygotowania świat.
Pani dyrektor Bernadeta Stopka składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom w swoim imieniu i Oddziału Charytatywnego z Raby Wyżnej.

7.12.2007 MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

To był fantastyczny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Pierwszy świąteczny gość zawitał do naszego przedszkola z ogromem prezentów długo oczekiwanych przez dzieci. Przywiózł z sobą fotografa, który upamiętniał wszystkich na zdjęciach. Prawie każde dziecko wykazało się odwagą i nie wstydziło się Mikołaja. Niektórzy nawet przygotowali dla Niego upominki- swoje rysunki, które ofiarowali Gościowi. W tym dniu było naprawdę radośnie i bardzo miło. Dzieci, były zaskoczone, że Paniom wychowawczyniom Mikołaj również przyniósł prezenty, ale aby je otrzymać musiały wykonać różne śmieszne zadania, z którymi świetnie sobie poradziły.

20.12.2007 JASEŁKA DLA RODZICÓW

Jak co roku w przedszkolu uczciliśmy szczególny w roku okres przybliżający pamiętny dzień narodzenia Pańskiego. Przedszkolaki z grupy sześciolatków pod kierunkiem pani Aleksandry Szeliga przygotowały Jasełka przy współpracy gimnazjalistek z Rabki. Tego dnia rodzice tłumnie przybyli do przedszkola, odpowiadając na zaproszenie dzieci i nauczycieli. Wspaniała gra aktorska przedszkolaków spotkała się z zachwytem i docenieniem wielkiego wkładu w przygotowanie Jasełek, przez radnego Pana Adama Sawinę, który w obecności zebranych na sali wyraził uznanie dla przedszkolaków oraz ich wychowawców, którzy przygotowali dzieci do występów. Wszystkie grupy włączyły się do wprowadzenia zebranych w atmosferę Świąt Bożonarodzeniowych, kolędują przed Szopką. Pani dyrektor Bernadeta Stopka złożyła życzenia wszystkim zebranym oraz dzieciom na ręce Pana Adama Sawiny łamiąc się tradycyjnie opłatkiem.

22.01.2008 ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

W mroźny zimowy miesiąc przedszkolaczki ponownie sprawiły radość swoim najukochańszym Dziadkom i Babciom. W tym roku wnuki zaprosiły najbliższych do sali w Straży Pożarnej, ze względu na to, aby wszyscy zaproszeni znaleźli miejsce na odpoczynek i chwile pobytu z wnukami oraz mieli możliwość wspólnie porozmawiać, w miłej atmosferze przy kawie i ciasteczkach. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały na tą uroczystość swoje występy oraz wspaniałe upominki dla zaproszonych gości.

24.01.2008 BAL KARNAWAŁOWY

„Cała sala śpiewa z nami, tańcząc walca, walczyka parami”( słowa piosenki, którą dawno temu śpiewał znany piosenkarz Jerzy Połomski) i w naszym przedszkolu tak właśnie było podczas balu- śpiew, taniec, zabawa. Wszyscy zafundowali sobie fantastyczne kostiumy karnawałowe. Humory dopisywały zarówno dzieciom, jak i zebranym mamusiom, które miały możliwość pobawić się wspólnie ze swoimi pociechami. Podczas odpoczynku przedszkolaczki posilały się smakołykami dla nich przygotowanymi przez ukochane mamusie.

22.02.2008 KONKURS PLASTYCZNY „MOJA RODZINA W BAŁWANKOWEJ KRAINIE”

W lutym z inicjatywy pani Katarzyny Stolarczyk w naszym przedszkolu zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny pt.,, Moja rodzina w bałwankowej krainie”. Należało przedstawić moją rodzinę w formie bałwanków. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem zabrały się do pracy. Malowały, wycinały, wyklejały, lepiły…A efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. 70 cudownych bałwankowych rodzinek, a każda praca wykonana inna techniką. Ile rodzin, tyle pomysłów!!!.Wszystkie prace zostały nagrodzone. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody w postaci piórników i kolorowanek.

04.03.2008 MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TANECZNY- SKAWA 2008

Nasze przedszkolaki z grupy Dinusie wzięły po raz pierwszy udział w konkursie tanecznym organizowanym przez Przedszkole w Skawie. Wraz z nami uczestnikami konkursy były przedszkolaki ze Sieniawy, Spytkowic oraz ze Skawy. Wszystkie zaprezentowane tańce były wykonane na wysokim poziomie. Jury konkursowe miało nie lada problem, komu przyznać pierwsze miejsce. Zdecydowano że wszystkie przedszkola otrzymają pierwsze miejsce, ale wyróżnienie przyznano za poloneza w wykonaniu przedszkolaczków ze Sieniawy. Po części konkursowej przyszedł czas na poczęstunek oraz wspólną zabawę taneczną, gdzie głównym wodzirejem była sama Pani dyrektor ze Skawy Anna Waksmundzka. Trzeba przyznać, że pobyt w zaprzyjaźnionym przedszkolu sprawił naszym dzieciom dużo radości, a zwłaszcza nagrody za piękny taniec i miłe przyjęcie.

14.03.2008 WYCIECZKA AUTOKAROWA DO MOKU W NOWYM TARGU NA SPEKTAKL MUZYCZNY PT „BAŚŃ MUZYCZNA”

W ostatnie dni zimy całe przedszkole pojechało do Nowego Targu do Młodzieżowego Domu Kultury, na spektakl muzyczny z Łodzi pt,, Baśń muzyczna” . Przedszkolaki po raz pierwszy były w tak dużym obiekcie widowiskowym. Zajęliśmy miejsca przed sceną, dlatego wszyscy mogli bardzo dobrze widzieć aktorów na scenie i czynnie uczestniczyć w ruchowo- tanecznych zabawach. Cała widownia była wypełniona do ostatniego miejsca dziećmi ze szkół i przedszkoli z pobliskich miejscowości. Na scenie dzieci mogły oglądać znanych bohaterów ze świata bajki a zwłaszcza z dobranocki,, Smerfy”. Wspólnie z nimi uczyli się śpiewać ciekawe refreny do znanych melodii oraz mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych. Naszym dzieciom tj. Karolinie i Dawidowi poszczęściło się, gdyż ich bilety wstępu zostały wylosowane przez bohaterów baśni i osobiście wręczono im niespodzianki – nagrody. Obejrzana przez dzieci Baśń wszystkim się spodobała, a liczne oklaski po spektaklu były tego dowodem.

18.03.2008 ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA WIELKANOCNE

W poniedziałek Wielkiego tygodnia w naszym przedszkolu poczuliśmy smak świat. W każdej grupie wiekowej wszyscy podzieliliśmy się jajkiem – symbolem Świat Wielkanocnych. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i śpiewaliśmy piosenki mówiące o świętach i świątecznych tradycjach . Nastrój był bardzo miły i świąteczny. Siostra Danuta wręczyła najmłodszym przedszkolakom pamiątkowe baranki.

07.04.2008 TEATRZYK- KOSZYK ZE SZCZEREGO SREBRA

W tym dniu przedszkolaki obejrzały kolejny spektakl teatralny z Nowego Sącza. Tym razem był to teatrzyk kukiełkowy pt „Koszyk ze szczerego srebra”. Aktorzy przedstawili dzieciom legendę o ś. Kindze. Przedszkolaki poznały mądrą władczynie sądeckiej ziemi, Jej dobroć i uczynność dla innych. Wnioski z przedstawienia były jednogłośne: „Trzeba być dobrym i uczciwym, a kłamstwo i chytrość to złe cechy”. Tego dnia wszystkie Kingusie dumne były ze swojej patronki.

11.04.2008 SZEŚCIOLATKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W piękne wiosenne południe 6-cio latki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej, aby poznać działalność tej instytucji. Pani Joanna Słodyczka( bibliotekarka) z wielką radością powitała przyszłych czytelników i w wyczerpujący sposób udzieliła odpowiedzi na pytania:
* Co należy uczynić, aby zostać czytelnikiem Biblioteki?
* Gdzie w Bibliotece szukać książek dla dzieci?
* Jak obchodzić się z książką, aby jej nie zniszczyć?
Przedszkolaki poznały także regulamin Biblioteki i miały możliwość oglądania książek w kąciku dla dzieci.

05.05.2008 PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA - SPYTKOWICE

W Dniu 5.05.2008r w przedszkolu w Spytkowicach odbyła się Olimpiada sportowa dla dzieci w wieku 3-6lat z udziałem dzieci z wielu przedszkoli z naszej okolicy. Przybyły dzieci z Sieniawy, Skawy, Rokicin, Jabłonki, Podwika, Orwaki oraz dzieci ze Spytkowic jak również nasze przedszkolaki z każdej grupy wiekowej: 6-latków reprezentowali Tomek Zagata i Witek Zaniewski,Karolina Kurańda ,Julia Biernat, 5-latki to : Filip Kaczor, Eliza Antolak , Karolinka Rapacz, Kuba Karkoszka , 4-latki: Ola Krauzowicz, Patryk Trybuna, Wiktoria Chlipała, Adaś Zych oraz najmłodsze dzieci to: Martyna Lemiszka, Karolinka Chlipała, Łukasz Kępa, Kubuś Kołodziejski. Wszystkie dzieci serdecznie przywitała p.dyr. Grażyna Handzel i wszyscy ruszyliśmy na plac przygotowany do biegów. Olimpiada odbyła się w atmosferze dopingów, kibicowania każdej grupie wiekowej. Mali sportowcy biegali ile sił w nogach, nie patrząc na małe potknięcia czy łzy-dobiegali wytrwale do mety, gdzie czekały na nie prezenty: skakanki, gwizdki, gumy do skakania. Po zakończonych biegach wróciliśmy na plac przedszkolny, gdzie czekał na nas wspaniały poczęstunek i zabawa na placu przedszkolnym. Wszystkie dzieciaki były wspaniałe, ale szczególnie nagrodzone dyplomami i medalami zostały te dzieci, które najszybciej dobiegły do mety. Nasze przedszkolaki mogą pochwalić się wspaniałymi wynikami. W grupie maluchów I miejsce złoty medal otrzymała Martynka Lemieszka, II miejsce i srebrny medal Karolinka Chlipała, to samo miejsce i srebrny medal otrzymał wytrwały, kontuzjowany nasz dzielny zawodnik Adaś Zych. W grupie 5-latków brązowy medal przywiozła Eliza Antolak. Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi z medalami i dyplomami oraz z pucharem i dyplomem dla przedszkola. Całą wspaniałą imprezę sportową fotografowała i uwieczniała nasza pani stażystka Agnieszka Kuczaj.

25.05.2008 DZIEŃ RODZINY

W piękne niedzielne popołudnie nasze przedszkolaki uczciły wszystkich rodziców tj. Mamusie i Tatusiów na uroczystości Dnia Rodziny. Impreza zorganizowana była w Domu Strażaka, a rodzice dopisali nad wyraz. Pięknie było oglądać całe rodziny w komplecie u boku dzieci. Przedszkolaki przygotowały występy autystyczno wokalne, które zaprezentowały wszystkie grupy wiekowe. Niespodzianką programu była,, Baśniowa Kapela”, czyli duet małżeński Państwa Szafraniec zaproszony przez Panią dyrektor specjalnie na ten dzień. Zaprezentowali Oni program pt.,, Zróbmy coś dobrego”, przy którym wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły zachęcając Rodziców do udziału w zabawie. Pani dyrektor wraz ze swoim zespołem pracowników dała przykład jak powinno się aktywnie bawić, tańcząc wspólnie na scenie.Rodzice oklaskami nagrodzili wszystkie występy. Nie mogło też zabraknąć upominków dla gości, wykonanych własnoręcznie przez dzieci oraz z pomocą Pań. Rodzice otrzymali fantastyczne korale oraz breloczki z masy solnej, wspaniałe portrety mamuś i tatusiów wykonane technika origami , witaminowe pomarańczowe buźki oraz laurkowe składanki.. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a na twarzach dało się zauważyć radość, uśmiech i zadowolenie z przeżyć.

29.05.2008 FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ W ROKICINACH PODHALAŃSKICH

W tym roku festiwal odbył się w maju, a nie jak do tej pory w kwietniu. Do Rokicin przyjechały zespoły z Podwilka, Sieniawy, Spytkowic, Skawy oraz oczywiście Gospodarze z Rokicin oraz nasi reprezentanci z grup: 5 latków i maluszki. Nasi najmłodsi, czyli: Martynka Lemiszka, Karolina Chlipała, Sara Kołodziej, Maksiu Luberda, oraz Maksiu Bielarczyk byli fantastyczni, to był pierwszy ich wyjazd i pokazanie się przed obcą publicznością. Kwintet dziewczęcy z grupy Misie w składzie: Zuzia Urbaniak, Zuzia Peliwo, Zuzia Dytlof, Martynka Urbaniak, Paulina Kaleciak swoje utwory zaśpiewał z pełną ekspresją. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe słodkości, oraz zasiedli do wspólnego poczęstunku. Później były wspólne zabawy i pląsy przy muzyce.

02.06.2008 DZIEŃ DZIECKA

Przyszedł oczekiwany dzień w roku, na który czekały wszystkie dzieci w przedszkolu- DZIEŃ DZIECKA. Pogoda tego dnia była wymarzona, dlatego zaplanowane zabawy w ogrodzie przedszkolnym mogły się odbyć. Pani dyrektor przywitała wszystkie dzieci i złożyła Im życzenia w imieniu wszystkich pracowników przedszkola. Panie zajęły stanowiska w ogrodzie, gdzie dzieci mogły wybierać zabawy, w których chciały uczestniczyć. Pani Ula z kuchni przygotowała smażone kiełbaski, które dzieci zjadły z apetytem. W tym dniu nie mogło zabraknąć słodkości, a mianowicie ciasteczek i soczków. Atrakcją było caraoke, w którym chętne dzieciaczki mogły wykazać się swoimi talentami wokalnymi, a chętnych nie było końca. Przedszkolaki nie zapomną tego czerwcowego słonecznego święta.

04.06.2008r WYCIECZKA 6-LATKÓW DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

„POJEDZIEMY DZIŚ DO LASU
ZAŚPIEWAMY KWIATOM, DRZEWOM,
ŻE KOCHAMY JE NAD ŻYCIE
NIE ZABRAKNIE IM NICZEGO!
BO CHOĆ MAMY MAŁO LAT
KOCHAMY TAK BARDZO ŚWIAT”

Z piosenką na ustach najstarsze przedszkolaki wyruszyły do lasu, aby pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą. Dzieci poznały „Kodeks Lasu” i naocznie doświadczyły bogactwa leśnego ekosystemu. W szkółce leśnej pan nadleśniczy Antolak podzielił się swoją wiedzą na temat lasu i cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania dociekliwych zerówkowiczów. Przedszkolaki nauczyły się jak chronić las i dlaczego oraz jakie korzyści człowiek czerpie z lasu. Na koniec Nadleśnictwo przygotowało dla dzieci wspaniały prezent: książki przyrodnicze, gry edukacyjne i słodycze. Panie wychowawczynie nagrodziły swoich podopiecznych medalami: „OBSERWUJĘ PRZYRODĘ”.

10.06.2008 ZERÓWKOWICZE NA LEKCJI W KLASIE I

Przedszkolaki z grup 6-latków uczestniczyły w lekcji w Szkole Podstawowej im. Św Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Lekcje przygotowały Panie uczące klasy I: Jolanta Sekułowicz i Agata Stafińska. Dzieci z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem brały udział w lekcji: czytały teksty, odpowiadały na pytania zadawane przez nauczycielkę, liczyły, dodawały i odejmowały. Wielką atrakcją dla dzieci było pisania na tablicy i wyjście na przerwę, gdzie dzieci spotkały swoich kolegów i koleżanki ze starszych klas. Na zakończenie Panie nauczycielki sprawdziły 6-latkom zeszyty, w których piszą literki i postawiły oceny - uśmiechnięte serduszka. Przedszkolaki wróciły do przedszkola bardzo zadowolone. Dziękujemy Paniom ze szkoły za przygotowanie lekcji.

11.06.2008 KONKURS WIEDZY O NIEKTÓRYCH KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ- SIENIAWA

W przedszkolu w Sieniawie odbył się Konkurs wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej. Nasze przedszkole reprezentowało dwóch chłopców z grupy Krasnale: Piotruś Dziobom i Tomek Zagata. Celem konkursu było utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości o krajach Unii, znajomość podstawowych symboli Unii., rozpoznawanie melodii hymnu Polski i U.E. Uczestnicy konkursu wskazywali na mapie Europy kontury krajów: Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Wielka Brytania. Musieli znać również charakterystyczne budowle( Most Karola, Brama Brandenburska, Syrena Warszawska, Wieża Eiffla, Pałac Buckingham, Watykan. Chłopcy byli wspaniale przygotowani, zaliczyli maksymalna ilość punktów i zdobyli I miejsce. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani dyrektor ze Sieniawy mgr Barbara Antolak. Były to piórniki z pełnym wyposażeniem. Dzieci wróciły do przedszkola radosne i zadowolone.

16.06.2008 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO HODOWLI STRUSI W LUBNIU

16 czerwca przedszkolaki z grup: Misie i Smerfy pojechały na wycieczkę do Lubnia do gospodarstwa agroturystycznego i hodowli strusi,, Na zagrodzie” własności pana Dominika Wojtana. Zanim dzieci poszły oglądać strusie, miały czas na krótka rozgrzewkę na placu zabaw.Nastepnie Pan Dominik zaprosił dzieci do strusiarni. Przedszkolaki mogły tam zobaczyć strusie afrykańskie Emu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia tych największych na świecie ptaków. Zobaczyły takżę wydmuszkę ze strusiego jaja. Na koniec gospodarz zaprosił dzieci na pyszne naleśniki i kompot. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno wybierzemy się tam w przyszłym roku.

19.06.2008 DZIEŃ OTWARTY W GRUPIE MALUSZKÓW- PREZENTACJA ELEMENTÓW NAUKI CZYTANIA METODĄ JAGODY CIESZYŃSKIEJ

Pani Jolanta Trybuła- wychowawczyni grupy najmłodszej przeprowadziła zajęcie podsumowujące półroczną naukę czytania metodą Jagody Cieszyńskiej. Na to zajęcie zostali zaproszeni rodzice tej grupy. Maluszki wykazały się świetną pamięcią i znajomością wszystkich samogłosek pod względem wzrokowym i mimicznym ( układem narządów artykulacyjnych). Potrafiły odczytać proste napisy porównując je wzrokowo z napisem globalnym na tablicy. Cieszyły się, że tą ich wiedzę mogą obserwować rodzice bezpośrednio w przedszkolu. Gratulujemy. Polecamy serdecznie paniom pracującym z najmłodszymi dziećmi do skorzystania z tej METODY.

23.06.2008 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W tym roku pożegnanie przedszkolaków odbyło się w Domu Strażaka. Rodzice licznie zebrani oglądali występy dzieci. Grupa najstarsza żegnająca przedszkole na dobre, wystawiła bajkę pt.„Kopciuszek”, przygotowaną przez panią Aleksandrę Szeliga. Przedstawienie było fantastyczne, a wszyscy aktorzy grali bez żadnego stremowania. Pani dyrektor przedstawiła rodzicom sprawozdanie z całorocznej pracy przedszkola. Wręczyła pisemne podziękowania na ręce aktywnych rodziców. Wszystkim zebranym rodzicom i dzieciom życzyła radosnych , zdrowych i wesołych WAKACJI.