STYCZEŃ

12.01.2011 - SPOTKANIE Z DENTYSTĄ "POZNAJEMY TAJNIKI HIGIENY JAMY USTNEJ"

W ramach realizacji programu profilaktycznego "Moda na zdrowie" zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie ze stomatologiem Tomaszem Bystrowskim. Głównym celem wizyty dentysty było zlikwidowanie u dzieci uprzedzeń do gabinetu stomatologicznego oraz praktyczne utrwalenie wiedzy na temat higieny jamy ustnej. Przedszkolaki mogły pooglądać narzędzia dentystyczne i przekonać się do czego służą. Przebojem spotkania była próba samodzielnego lakowania zębów przez dzieci dokonywana oczywiście na sztucznej szczęce. Na koniec spotkania Pan Doktor przygotował prawdziwą niespodziankę - prezenty dla dzieci pomagające w codziennym dbaniu o zęby: kubeczki, pasty do zębów, lusterka do oglądania zębów, książeczki profilaktyczne, kolorowanki oraz kalendarze szczotkowań "Myj zęby razem z Elinką!". Teraz przedszkolaki na pewno będą dbały o swoje zęby, tak jak należy.

SPOTKANIE Z DENTYSTĄ - GALERIA

13.01.2011 - JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Tego dnia w naszym przedszkolu zostały wystawione "Jasełka" w wykonaniu najstarszej grupy. "Krasnale" - nasze 6-latki przygotowały przedstawienie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Joli Trybuły. Scena wyglądała ślicznie: w szopce Józef z Maryją, krąg Aniołów, królowie, pastuszkowie, gwiazdeczki, górale i mnóstwo zwierząt. Występ małych aktorów, śpiew pastorałek i kolęd, wzruszyły rodziców i przybyłych gości, którzy podziękowali dzieciom gromkimi brawami. Po występie przedszkolaków odbył się Konkurs Kolęd, do którego zglosiły sie chętne dzieci ze swoimi rodzinami. W konkursie wzięli udział:
- Zosia Kurek ze swoją mamusią, jako reprezentacja grupy "Smerfy"
- Ola Smętek z mamą i Julka Dziwisz z całą rodziną - grupa "Biedronki".
Piękne rodzinne wykonanie kolęd i pastorałek porwało do wspólnego kolędowania całą salę.

JASEŁKA - GALERIA

RODZINNY KONKURS LITERACKI "NASZE PRZEDSZKOLE"

W grudniu został ogłoszony konkurs literacki na napisanie wiersza o naszym przedszkolu. Dzieci razem ze swoimi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem układały wiersze. Na konkurs wpłynęło 19 wierszy. Oto ich autorzy:
- "KRASNALE": Sara Szadkowska, Jasiu Świerk, Julia Pawlikowska, Szymon Kołdras, Julita Karkoszka
- "MISIE": Martyna Cholewa, Julia Bal, Marta Litwin, Ola Brandys, Kuba Talaga, Natalia Koszarek, Ala Kowalcze, Kinga Antolak
- "BIEDRONKI": Amelka Szlachtowska, Julia Dziwisz, Weronika Szklarz, Paweł i Stasiu Dziwisz, Sandra Leś, Wojtek Łączkowski.
Tematyka wierszy to przede wszystkim: radość bycia przedszkolakiem, dobre cechy naszego przedszkola i wychowawczyń. Okazało się, że w naszych dzieciach i ich rodzinach drzemią wielkie talenty literackie. Wiersze zaskakują rymem, pomysłem, formą, a niektóre także szatą graficzną - pięknie wykonaną ilustracją. Wszystkie wiersze zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola i nagrodzone dyplomem i upominkiem podczas uroczystości jasełkowej. Gratulujemy !!!

KONKURS NA WIERSZ O PRZEDSZKOLU - GALERIA

14.01.2011 - UDZIAŁ W PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK "PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE" W SIENIAWIE

W przedszkolu w Sieniawie odbył się Pierwszy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Dyrektor Przedszkola w Sieniawie pani Barbara Antolak postawiła sobie za cel podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd. W przeglądzie brały udział przedszkolaki z całej gminy Raba Wyżna. Nasze przedszkole reprezentowały: Paulinka Możdżeń, Marysia Kramarczyk, Ola Smętek i Judytka Stolarczyk. Do Sieniawy dziewczynki udały się pod eskortą rodziców, którzy na żywo chcieli podziwiać swoje pociechy na scenie. Pod kierunkiem pani Kasi Stolarczyk dziewczynki przygotowały i pięknie zaśpiewały dwie kolędy: "Narodził się w stajni Jezus ubogi" oraz "Przybieżeli do Betlejem". Nasze kolędniczki zachwyciły wszystkich ilością zaśpiewanych zwrotek a także strojem. Do przedszkola wróciliśmy z dyplomami i upominkami.

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W SIENIAWIE - GALERIA17.01.2011 - WYJAZD 6-LATKÓW NA WIDOWISKO MUZYCZNE "OKRUSZEK NIEBA" DO MOK-u W NOWYM TARGU

Grupa Krasnali wybrała się do Nowego Targu na widowisko muzyczne w formie operetki pt."Okruszek nieba". Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły to co się działo na scenie: "Sympatyczne zwierzątka w poszukiwaniu przygód wędrują po naszej Ojczyźnie poznając ją. Przemierzają ją wzdłuż i wszerz,od gór po morze, odwiedzając Warszawę i Kraków. Poznają nowych przyjaciół, ich muzykę i obyczaje. Po wielu przygodach stwierdzają jednak, że tam gdzie jest ich dom, rodzina i przyjaciele - tam jest ich własny okruszek nieba". Przedstawienie ubarwione było wieloma piosenkami, dzięki którym dzieci mogły poznać podstawowe rodzaje głosów oraz różne instrumenty muzyczne.

"OKRUSZEK NIEBA" - GALERIA

18.01.2011 - BAŚNIOWA KAPELA "RADIO SMYK SM"

Co roku gościmy w naszym przedszkolu duet muzyczny "Baśniowa kapela". Zawsze z zaciekawieniem i radością czekamy na występ sympatycznego małżeństwa. Tym razem przybyli z koncertem "Radio Smyk SM". Bohaterem historii był mały bocian Piąteczka, który z konieczności musiał opuścić swoją rodzinę. Źle traktowany i niezdrowo karmiony ( popkorn, chipsy i coca - ćmola ) bocianek trafił do szpitala. Na szczęście w Leśnej Klinice udało się wyleczyć Piąteczkę. Żywiołowy taniec radości odtańczyły wszystkie przedszkolaki. Przedszkolakom występ bardzo się podobał. Dzieci chętnie włączały się do śpiewu i wspólnej zabawy.

WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI - GALERIA

21.01.2011 - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka miał miejsce w Remizie Strażackiej. Wnuki przygotowały wspaniały występ: "Jasełka" oraz mnóstwo wierszyków i piosenek na cześć najukochańszych Babć i Dziadków. Goście zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez dzieci prezentami, a słodki poczęstunek przygotowały niezastąpione mamusie.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - GALERIA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w RABIE WYŻNEJ - RELACJA NA GÓRAL INFO

26.01.2011 - ZIMOWA WYCIECZKA DO LASU

Korzystając z pięknej zimowej pogody, starsze przedszkolaki udały się do pobliskiego lasu. Przedszkolaki zaopatrzone w suchy prowiant i termosy z herbatą maszerowały bardzo dzielnie. Po godzinnym marszu przyszła pora na drugie śniadanie prosto z plecaczka i ciepłą herbatkę. W lesie, przy paśniku dla zwierząt czekał już Pan Leśniczy Andrzej Antolak, który opowiedział dzieciom wiele ciekawych rzeczy na temat życia zwierząt leśnych w czasie zimy. Przedszkolaki dowiedziały się czym dokarmiać zwierzęta zimą, a czego nie wolno im dawać do paśnika. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem, zadając panu leśniczemu wiele pytań. Na zakończenie tej leśnej przygody leśniczy przygotowł słodki poczęstunek dla dzielnych przedszkolaków.

PRZEDSZKOLAKI W LESIE - GALERIA