WRZESIEŃ

18.09.2014 - SPACER DO LASU

W dniu 18.09.2014. cztery grupy przedszkolaków: JEŻYKI, SMERFY, MISIE I ZAJĄCZKI wybrały się na spacer do lasu w stronę Harkabuza. Przystankiem na odpoczynek było miejsce wytyczone przez leśniczego – tj. Kosiczne. Dzieci w tym czasie mogły posilić się smakołykami przyniesionymi z domu, a później pobiegać po wielkiej polanie. Przed wejściem do lasu, przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w lesie. Jako pamiątki ze spaceru, dzieci przyniosły szyszki, liście i kamienie.

PRZEDSZKOLAKI W LESIE - GALERIA

25.09.2014 - SPACER DO MIASTECZKA KOMUNIKACYJNEGO

25 września2014r. najstarsze przedszkolaki, w ramach utrwalenia znajomości przepisów bezpiecznego poruszania się po drodze, odwiedziły Miasteczko Komunikacyjne, znajdujące się przy Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej. Dzieci wcielały się w role pieszych – czekając na zielone światło, by przejść przez jezdnię oraz w samochody, które również poruszały się po wyznaczonej trasie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Utrwalane były pojęcia: pieszy, sygnalizator, zebra oraz znajomość kolorów sygnalizacji świetlnej. Przedszkolakom bardzo podobały się znaki drogowe, których znajomość nie była im obca.

W MIASTECZKU KOMUNIKACYJNYM - GALERIA

29.09.2014 - KONKURS GRUPOWY NA NAJCIEKAWSZY KĄCIK KSIĄŻKI

To nie przypadek, że właśnie tego dnia odbył się w naszym przedszkolu konkurs na najciekawszy Kącik Książki w sali, ponieważ 29.09. - to Dzień Głośnego Czytania. Pani Dyrektor Bernadeta Stopka postanowiła sprawdzić, czy w każdej sali dzieci mają dostęp do książek i czy nauczyciele czytają dzieciom książki. Co się okazało? Otóż, każda sala posiada swój własny kącik książki, wypełniony ciekawymi książkami a wychowawcy czytają dzieciom CODZIENNIE. Każda grupa otrzymała nagrodę: nowe książki do swoich kącików do wspólnego czytania.

NASZE BIBLIOTECZKI GRUPOWE - GALERIA

30.09.2014 - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI

30 września 2014 dzieci przekroczyły próg przedszkola i wiedziały, że to nie będzie zwykły wtorek – to będzie wtorek pełen wrażeń! – przecież dzisiaj odwiedzamy strażaków. Po zajęciach przeprowadzonych w grupach i prędko zjedzonym śniadaniu, ruszyliśmy w drogę. Nikt nie pytał gdzie idziemy, ani nie marudził, że nie ma już siły maszerować. Cały czas towarzyszył nam uśmiech od ucha do ucha. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przed naszymi oczami stanęły dwa olbrzymie wozy strażackie, mnóstwo sprzętu do ratowania i sześciu uśmiechniętych strażaków, którzy z przyjemnością opowiadali nam o swojej niebezpiecznej pracy. Panowie: Adrian, Kamil, Dawid Świder oraz Paweł Budny, Zbyszek Cieślik i Sebastian Radoła pozwolili nam zwiedzić wozy strażackie, a nawet zasiąść za ich kierownicami. Żeby dostarczyć nam jeszcze więcej wrażeń, zorganizowali akcję gaszenia mini pożaru, który miał miejsce zaraz za remizą. My też nie staliśmy bezczynnie. Nawet najmłodsze przedszkolaki zdecydowały się pomóc strażakom w gaszeniu pożaru. Ach, co to był za dzień! (E. Morąg)

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STRAŻAKAMI - GALERIA