WRZESIEŃ

KONKURS FOTOGRAFICZNY "NASZE WAKACJE"


W konkursie fotograficznym wzięło udział 35 przedszkolaków. Gratulujemy udanych zdjęć i ciekawych pomysłów ich oprawy. Na nagrody zasłużyli sobie wszyscy uczestnicy, a szczególne wyróżnienie przyznano:
ZA CIEKAWĄ FOTOGRAFIĘ: Zosia Kurek, Jaś Świerk, Kacper Handzel
ZA POMYSŁOWĄ RAMKĘ: Maciuś Ślaga, Amelka Szlachtowska, Szymon Kołdras, Iza Kołdras, Kinga Antolak, Julita Karkoszka, Natalka Koszarek, Zuzia Łukaszka.

KONKURS FOTOGRAFICZNY - GALERIA

16.09.2010 - UDZIAŁ W AKCJI ZARYBIANIA RZEKI RABY


Polski Związek Wędkarski, kolejny już raz, zaproponował naszym przedszkolakom udział w zarybianiu rzeki Raby. Pan Andrzej Filipek z Ośrodka Zarybieniowo-Hodowlanego z Łopusznej przywiózł małe pstrągi do Raby Wyżnej, aby dzieci mogły samodzielnie wpuszczać je do rzeki. Przedszkolaki radziły sobie doskonale i z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat życia ryb. Niespodziewaną wizytę w czasie pobytu nad rzeką złożył Wójt Gminy Raba Wyżna - Pan Andrzej Dziwisz.

ZARYBIANIE RZEKI - GALERIA

23.09.2010 - SPACER DO LASU

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola pierwszy dzień astronomicznej jesieni przedszkolaki spędzają w lesie szukając śladów nowej pory roku. Goście honorowi tegorocznej wycieczki to dzieci ze szkolnej zerówki na czele z wychowawczynią A. Szeliga. Wszystkie przedszkolaki okazały się wytrwałymi piechurami, a na największe uznanie za wytrwałość zasłużyli nasi najmłodsi-grupa Smerfów. W drodze do lasu dzieci mogły podziwiać opuszczone przez bociana gniazdo - "gdy bociany odlatują, to jesień nam zwiastują".W lesie był czas na dalsze obserwacje przyrodnicze, trochę ruchu na polance i słodki posiłek. Do przedszkola dzieci wróciły zadowolone, choć trochę zmęczone.

SPACER DO LASU - GALERIA

30.09.2010 - WYCIECZKA DO RABKI - ZWIEDZANIE MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO I PRACOWNI GARNCARSKIEJ

Na pierwszą autokarową wycieczkę w tym roku udaliśmy się do Rabki. Zwiedzając muzeum im. W. Orkana, mieszczące się w starym kościele przenieśliśmy się do odległych czasów, aż 400lat wstecz, bowiem drewniany kościół istnieje już od tak dawna. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały zbiory muzeum: stare przedmioty użytkowe z drewna, rzeźby, ozdoby, malarstwo ludowe na szkle, wyroby z gliny. Największą oglądalność miał drewniany rower i olbrzymia beczka do kiszenia kapusty. Bardzo podobały się dzieciom stroje góralskie i ozdoby Bożonarodzeniowe.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się do współczesnej pracowni garncarsko-ceramicznej. Pani Grażynka Habieda - ceramik, odkryła przed dziećmi tajniki swojego zawodu. Opowiedziała i pokazała jak powstają gliniane naczynia. Ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobiły: "maszyna do robienia garnków" ( tak nazwały elektryczne koło do toczenia naczyń ) i olbrzymi piec do wypalania gotowych prac. W pracowni dzieci wraz z rodzicami i paniami , miały okazję samodzielnego tworzenia z gliny. Mali garncarze nie mogą już się doczekać zajęć lepienia z gliny w przedszkolu.

W MUZEUM I PRACOWNI GARNCARSKIEJ - GALERIA